Boşandıktan Sonra

Boşandıktan Sonra
1 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 2.488 kez okundu.

Karım boşandıktan sonra başka bir erkekle yaşamaya başladı. Şimdi benimle tekrar barışmak istiyor.

Eşimle köyde yaşarken aramızda hiçbir sorun yoktu. Ancak Ankara’ya taşındıktan sonra eşim çok değişti. Ankara’da bir kız çocuğumuz oldu ancak sorunlarımız çözülmedi. Sonunda eşim, kızımızı alıp beni terk etti ve boşandık…

Bu arada onun bir başka erkekle yaşadığını öğrendim. Kızımın velayetini annesine vermeyi uygun görmüştüm. O da o adamla oturduğumuz yerden oldukça uzakta başka bir mahalleye yerleşti.
İki ay sonra, bir gün kızım telefon etti. Dünyalar benim olmuştu.

Çünkü kızım bana, ben de kızıma çok düşkündük. Bu görüşmeler bir ay sürdü. Daha sonra eski eşim aradı bana, “Kızını istiyorsan sana veririm” dedi. Ben de istediğimi söyledim. Gerçekten de kızımı aldım, tekrar okuluna başlamasını sağladım. Şu anda da kızım yanımda ve çok mutlu. Tek sorun annesini çok özlemesi.

Kısa bir süre önce, annesi bizi aradı. Geri dönmek, yani barışmak istediğini söyledi. Benden sonra bir başka erkekle yaşadığını biliyorum. Örf ve adetlerimiz, çevremiz, buna hiç hoşgörüyle bakmaz, bilirsiniz. Ama kızımın bu ikilem arasında kalması, bu küçücük yaşta psikolojik sorunlarla karşılaşmasına neden oldu.

Ne yapmam gerektiğini, bilemez haldeyim.

Biliyorsunuz bir söz vardır, “Affetmek büyüklüktür” derler… Küçük kızının annesi ile ayrılma nedeninizi hiç yazmamışsın ancak konu ne olursa olsun, sonuçta sana geri dönmek istediğine göre pişmanlık içinde demektir.

Eğer dediğin gibi hayatında biri olmuşsa, belli ki onunla mutlu olamamış ve ayrılmış, sana dönmeyi düşünüyor…

Nadim olmuş bir insana hoşgörüyle ve iyilikle davranmak gerektiğine inanıyorum. Çevre ne der, başkaları ne der, diye düşünmekten vazgeç.

Bence küçük masum yavrucağın mutluluğu için onu kabul etmelisin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git