Boşanmıyor

Boşanmıyor
31 Mart 2017 tarihinde eklendi, 7.177 kez okundu.

Bir sevgilim var, onu çok seviyorum ama ilişkimizin bir sonu yok. Çünkü o evli…

Ben onun evli olduğunu bilmiyordum, sonradan öğrendim. Ama öğrendiğimde ona çoktan aşık olmuştum. Bu durumu kabullendim, ondan ayrılamadım. Defalarca ayrılmak istedim ama o bırakmadı.

Bana sürekli “Aileni terk et, beraber yaşayalım” diyor ama ben istemiyorum. “Boşan, evlenelim” diyorum, karısını bir türlü bırakmıyor. “Karını seviyorsan biz ayrılalım” dediğimde ise beni sevdiğini söylüyor.

Karısının yanındayken ona telefon açtığımda çok kızıyor, “Beni karımın yanındayken arama, beraber olduğumuzu öğrenmesin” diye azarlıyor beni. Bense karısına ilişkimizi anlatması için ısrar ediyorum.

Birlikte dışarı çıktığımızda hep saklanıyor, tanıdık birileri görmesin diye. Bütün bunlara katlanıyorum çünkü onu çok seviyorum.

Ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Hâlâ karısıyla birlikte olmasına katlanamıyorum. Sence karısını hâlâ sevdiği için mi bırakmıyor? Ne yapmam lazım?

Her zaman söylüyorum ama sanırım bu sözlerim havada asılı kalıyor. Erkekler genellikle eşlerini severler, en azından ona alışmışlardır, boşanmayı, mahkemelerle, taşınmayla vs. uğraşmak istemezler.

Ama bu arada dışarıda hoş, sevimli, belki eşinden daha genç, daha az yıpranmış, tek amacı onu mutlu etmek olan bir başka hanımla beraberlik yaşamak, eşiyle yaşadığı sorunları yaşamayacağı, apayrı bir dünyada huzur bulmak isterler.

Boş yere çırpınıyorsun, boşanması için biraz daha ısrar edersen seni bırakacaktır, bak görürsün.

Bu arada ilişkinizi karısına duyurman insafsızlık olur. O kadıncağızın ne günahı var? Onun yerinde sen olsaydın, bu durumda çok büyük acılar çekmez miydin?

“Ne yapmam lazım” diyorsun, bence hemen bu ilişkiyi bitir. Sana da, o yıkmak istediğin aileye de, sevdiğin erkeğin eşine de yazık. Böyle devam ederse hiçbiriniz mutlu olamazsınız inan bana. Sevgi zamanla, geldiği gibi gider, hiç merak etme…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git