Boynunuzda, Sırtınızda ve Kulağınızın Arkasında Yumru Varsa Bilmeniz Gerekenler

Boynunuzda, Sırtınızda ve Kulağınızın Arkasında Yumru Varsa Bilmeniz Gerekenler
13 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.274 kez okundu.

Epidermoid kistler birçok insanda sıklıkla görünen bir sorundur. Bazı insanlar epidermoid kistleri sebase kistleri olarak adlandırmaktadır ancak bu yaygın bir hatadır. Uzmanlara göre gerçek sebase kitleri çok nadirdir ve saçlarınızı ve cildinizi yağlamaya yardımcı olan sebase bezlerinden ötürü meydana gelirler.

Epidermoid kistler genellikle ağrısızdır ve tedavi gerektirmezler. Ancak kimi zamanlarda enfeksiyon veya estetik kaygılardan ötürü alınması gerekebilir. Bu kistlerin alınması için işe yarayan tıbbi yöntemler olsa bile, birçok insan tedavi için doğal yöntemleri tercih etmektedir. İşte, bu kistlerden kurtulmanız için bazı seçenekler:

Epidermoid Kist Tedavisi için Ev Yapımı Çözümler

Neyse ki, bazı evde hazırlanabilecek kürler sayesinde bu kistleri cildinizden uzak tutabilirsiniz. İşte, deneyebileceğiniz bazı çözümler:

Aloe Vera

Aloe vera birçok cilt hastalığı için çok uzun zamandır kullanılan çözümlerden birisidir. En hızlı sonuçları elde edebilmek için bitkinin suyunu doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz veya dilerseniz aloe vera suyu içebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinde bulunan asetik asit kistler ile mücadelenizde size çok yardımcı olabilir. Cildinizi bakterilerden korumaya yardımcı olduğu gibi, kist içinde oluşan her türlü enfeksiyona da son verecektir. Elma sirkesini sadece ilgili bölgeye uygulamanız ve bir bandaj ile üstünü örtmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi bir hafta boyunca her gün, kistin üzerinden sert deri katmanları düşene kadar uygulayın. Elma sirkesinin kiste nüfus edebilmesi için sert katmanı her seferinde elinizle alın. Tüm hafta boyunca ilgili bölgeyi temiz tutun ve yeni cilt hücreleri çok hızlı bir şekilde oluşarak, kisti tamamen yok edecektir.

Karahindiba

Bir yemek kaşığı karahindibayı biraz karanfil ile karıştırın ve enfeksiyonla mücadele etmek için kistin üzerine uygulayın. Öncesinde karışımı 45 dakika boyunca kaynar suda bekletmeyi unutmayın. Dilerseniz karışımı süzdükten sonra 10 gün boyunca karışımı günde 4 sefer olacak şekilde tüketebilirsiniz de. Anlık rahatlama için karışımı doğrudan kistin üzerine uygulamanızı öneririz.

Magnezyum Sülfat

magnezyum sülfat enfeksiyon kapmış cildi kolaylıkla yatıştırır. Küvetinizi su ile doldurun ve bol miktarda tuz ekleyin. Ağrıyı ve kist ile bağıntılı şişliği azaltmak için bu küvetin içine uzanarak, içinde biraz vakit geçirin.

Süt

Süt, kistten kurtulmak için harika bir seçenektir. Sütün içine bir poşet çayı batırın ve kistin üzerine uyguladıktan sonra tüm gece orada bekletin. Bu uygulamayı tekrar ettikte kist küçülecek ve daha hızlı iyileşecektir.

Epidermoid kistler genellikle daha yaygındır ve endişe edilecek bir sorun değildir. Ancak eğer kistiniz koparsa, enfeksiyon yaparsa veya ağrıya neden olmaya başlarsa, hemen tıbbi yardım almanız gerekmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git