Boynunuzdaki ve Diğer Bölgelerdeki Koyu ve Kuru Ciltten Nasıl Kurtulursunuz?

Boynunuzdaki ve Diğer Bölgelerdeki Koyu ve Kuru Ciltten Nasıl Kurtulursunuz?
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 923 kez okundu.

Tüm ülkelerden birçok insan çoğu zaman boyunlarındaki ve diğer bazı bölgelerindeki koyu cilt lekelerinden ötürü kısa şeyler giymekten utanıyor. Bu rahatsızlığın ismi cilt sertleşmesi olarak biliniyor ve genellikle uzun süre güneşe maruz kalmaktan ötürü oluşan bir pigmentasyon sorunudur. Bedenimizin boyun, koltuk altı ve dirsekler gibi kısımlarında yağ bezleri bulunmaz ve bu yüzden de güneşe maruz kaldığında kolayca kurumaya başlar.

Koyu koltuk altları traş veya deodorant nedeniyle oluşan yaygın bir sorundur. Kullandığınız kozmetik ürünler hakkında oldukça dikkatli olmalısınız çünkü cilt sertleşmesinin yanı sıra diğer sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir.

Neyse ki, sizler için bir çözümümüz var! Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz çözümler boynunuzdaki ve diğer bölgelerinizdeki cilt sertleşmesi sorununu kolayca tedavi edebiliyorlar:

Boynunuzdaki Koyu Lekeler için Doğal Çözümler

Karbonat

Karbonat harika bir ölü cilt dökücüdür ve koyu lekeleri aşamalı olarak tedavi edebilir. Karbonatı biraz su ile karıştırarak, güçlü bir macun elde edin ve bununla da boynunuzdaki koyu lekelerden kurtulun. Karbonatı 3’e 1 oranında su ile karıştırın ve ardından bu macunu boynunuza uygulayıp, birkaç dakika kadar bekledikten sonra su ile yıkayın. Bu tedaviyi haftada iki sefer olacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Patates

Patateste bulunan ve katekolaz olarak bilinen kristal bir bileşen, cildinizdeki koyu lekeleri tedavi edebilir. Boynunuza patates veya patates suyu uygulayın ve 15 dakika kadar bekledikten sonra bol su ile yıkayın.

Eğer her gün düzenli olarak kullanılırsa, patates ve limon suyundan oluşan bir karışımı uygulamak cildinizdeki koyu lekeleri tedavi edecektir.

Aloe Vera

Aloe vera cildiniz için harikadır. Cildinizi beslediği gibi onu doyurur da ancak aynı zamanda koyu lekeleri de tedavi edebilir. Bu bitkinin suyu cildinizi onarır ve yeni cilt hücrelerinin oluşumunu hızlandırır. Boynunuza biraz taze aloe vera suyu uygulayın ve 20 dakika kadar bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. En iyi sonuçları elde etmek için kürü her gün uygulayın.

Dirsek ve Dizdeki Koyu Lekeler için Doğal Çözümler

Süt

Süt, vitaminler ve yağ asitleri açısından zengindir ve bunlar cildinizdeki koyu lekelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Kaymak ile birlikte kullanıldığında, sahip olduğu güçlü laktik asit içeriği sebebiyle cildiniz için harikalar yaratabilir. İşte, bu karışımı nasıl hazırlayabileceğiniz:

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı kaymak
  • 1 yemek kaşığı un

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Tüm malzemeleri, bir macun elde etmek için karıştırın ve ardından karışımı ilgili bölgelere uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra, bol ve soğuk su ile yıkayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git