Bu Antik Tarif Şeker Hastalığını Tedavi Ediyor

Bu Antik Tarif Şeker Hastalığını Tedavi Ediyor
23 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 4.493 kez okundu.

Şeker hastalığını tedavi etmek zordur ancak bu hastalık için birçok doğal tarif olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Birçok bitkinin şeker hastalığı karşıtı özelliği olduğu bilinmektedir ve bunların çoğu antik zamanlardan beri şeker hastalığını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Elbette her antik tedavi güvenli değildir. Şeker hastalarına arsenik ve uranyum da verildiği bilinmektedir ancak bunların hastaların sağlıkları üzerindeki etkili oldukça yıkıcıdır.

Neyse ki bu tarifler zaman içerisinde fasulyenin şeker hastalığı karşıtı özellikleri bilindikçe unutulmaya başlanmıştır.

Şeker hastalığı bedenimiz yeterli miktarda insülin üretme konusunda başarısız ve yetersiz olduğunda meydana gelen ciddi bir hastalıktır. Bu hastalık genellikle insülin iğneleri ile tedavi edilir ve bu iğneler kan şekerini düzenlemek için her gün alınmalıdır. Ancak bu iğnelerin kilo alma, şişlik ve karaciğer hastalıkları gibi çeşitli yan etkileri de bulunur.

Aynı zamanda hastalığın tedavisinde de önemli bir aşama kaydetmedikleri bilinmektedir. Birçok uzman yaşam tarzı değişikliklerinin şeker hastalığını tedavi etmek için en etkili yöntem olduğunu söylemektedir. Hastalığı tedavi etmek için daha fazla fasulye ve bezelye tüketmeniz gerekiyor. Bunlar, şeker hastalığının ana nedeni olan bedeninizdeki insülin hassasiyetini azaltabilir.

Şeker hastalığı üzerine yapılan birçok araştırma fasulye tüketmenin kanımızdaki şeker seviyesini doğal bir şekilde kontrol etmemize yardımcı olduğunu ispatlamıştır.

Kanada’da 1000 hasta üzerinde yapılan 41 araştırmanın sonuçlarına göre fasulye kan şekerinizi olması gerektiği düzeyde tutmak için tüketebileceğiniz en iyi besinler arasında ilk sıradır. Ancak fasulyenin tohumları, fasulyenin kendisinden de faydalıdır. Nohut da oldukça başarılı sonuçlar sunmaktadır.

Beyaz pirincin ve barbunya fasulyesinin neden olduğu şeker fazlalığı ile kıyaslandığında, fasulyeler, kan şekerinizi çok hızlı bir şekilde düşürerek yeniden olması gerektiği seviyeye getirirler. Kırmızı ve koyu renkli fasulyeler, sahip oldukları düşük nişasta nedeniyle o kadar da etkili değillerdir.

Fasulyeler, bedendeki nişastanın emilimini engelleyen bileşenler içerdiklerinden ötürü şeker hastalığına karşı etkilidirler. Bu sayede nişasta doğrudan büyük bağırsağa geçer ve buradaki yararlı bakterileri besler.

Amilaz enziminin emilimi de bilinen en popüler şeker hastalığı ilaçlarının gerçekleştirmeye çalıştığı bir durumdur. Fasulyelerin düzenli olarak tüketimi, hemoglobin A1C düzeylerini neredeyse bilinen en etkili ilaçlardan çok daha iyi bir şekilde normalize eder ve bu da şeker hastalığı için bilinen en etkili çözümdür.

Umarız ki, bu makalemizi faydalı bulmuşsunuzdur ve bunu aile ve arkadaşlarınızla da paylaşmayı unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git