Bunu Yapanlar Göz Kanserine Yakalanıyor!

Bunu Yapanlar Göz Kanserine Yakalanıyor!
15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 3.354 kez okundu.

40 yaşında gözünde kanser tanısı konmuş bir adamın hikayesini sizlerle paylaşıyor olacağız. Mobil ekranlarınızdan yansıyan mavi ışığın insanlarda retina hücrelerini öldürdüğü ve görme sorunlarına neden olduğu ile ilgili birçok da araştırma bulunmaktadır.

Uzmanlara göre akıllı telefonunuz gibi elektronik cihazlardan yayılan mavi ışık retina hücrelerinin ölümünü hızlandırıyor ve görme kabiliyetinizi etkiliyor. Bahsi mevzu hasta her gece yatmadan önce karanlık bir odada en az yarım saat akıllı telefonu ile ilgileniyordu ki yavaş yavaş görme kabiliyetini kaybetmeye başladı ve gözlerine faydadan çok zarar verdi. Eğer benzer alışkanlıklarınız varsa, gözlerinizi ve görme kabiliyetinizi koruyabilmek için bir an önce bu alışkanlığınızdan vazgeçseniz sizin adınıza çok iyi olacaktır.

40 yaşındaki bu adam doktora görme bozukluğu şikayeti ile başvurmuştu. Gözündeki aklık, ciddi hasarlardan ötürü kırmızıya dönmeye başlamıştı. Her gece yatmadan önce en az 30 dakika akıllı telefonu ile karanlık bir odada vakit geçiren bu adamın gözü tamamen hasar görmüş, görme bozukluklarına neden olmuş ve göz kanseri belirtileri vermekteydi.

Retina değişimi oldukça zorlu bir süreç olduğundan ötürü doktorlar bu vakada müdahalede bulunamadı. Bu yüzden gözlerinizi koruyabilmek için yatmadan önce karanlık bir odada cep telefonunuzu kullanmaktan kaçının.

Umarız ki, bu yazımızı yararlı bulmuşsunuzdur ve arkadaşlarınız ve aileniz ile de paylaşmayı unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git