Çalışan kadınlara hayat kurtaran pratik bilgiler

Çalışan kadınlara hayat kurtaran pratik bilgiler
6 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 3.001 kez okundu.

Hemen hemen tüm kadınlar için olsa da özellikle çalışan kadınlar için ev, ofis, çocuklar, yemek ve sosyal yaşam derken zamanın oldukça yetersiz kaldığını söylemek mümkün. İşte bu nedenle bu yazımızda çalışan kadınlar için hayat kurtaran pratik bilgileri paylaşacağız.

Bakıcı Seçiminde Bunlara Dikkat Edin

Çocuğunuzu emanet etmek adına bakıcı seçmenin oldukça zor olduğunu biliyoruz. İşte bu nedenle bakıcı seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç püf noktasını sizler ile paylaşıyoruz. Öncelikle bakıcı seçerken dikkat etmeniz gereken nokta çocuklara karşı gerçekten sevgi dolu olduğuna özen göstermektir. Çocuğa yönelik olarak yapılan sert uyarılar onun sevgi noksanlığı yaşamasına neden olabilmektedir. Unutmayın bakıcılar nedeni ile otistik bulgular geliştiren pek çok çocuk bulunmaktadır.

Bir bakıcıyı işe almadan önce muhakkak yakından tanıdığınız birinin referansı olmasına özen gösterin. Ayrıca bakıcınız işe yeni başladığında şayet mümkünse bir süre izin alarak evde birlikte zaman geçirin ve onun çalışmasını gözlemleyin. Bebeğinizin hissine güvenin şayet birlikte olmak istemiyorsa bebeğinizi asla o kişiye bırakmayın.

Bakıcı seçerken diksiyonunun düzgün olmasına dikkat edin. Özellikle de bebekler 7.aydan sonra çevrelerinde konuşulan dili öğrenmeye başlarlar ve her şeyi hafızalarına kaydederler. Yakınlarında bulunan kişilerin konuşmaları bozuksa bebeğinizin ilk kelimesinden itibaren aynı bozukluklar ile karşılaşmanız yüksek ihtimaldir.

Eviniz için Pratik Bilgiler

Dolaplarınızın çekmecelerini boşaltmak çok zamanınızı alıyor ise elektrik süpürgenizin ucuna naylon bir çorap geçirebilirsiniz.

İç içe koyduğunuz bardaklarınız çıkmıyorsa bir leğenin içerisine koyun ve en üstteki bardağın içerisine buz koyarak leğeninizin içerisine yavaş yavaş sıcak su ilave edin. Bardaklarınız oldukça kolay bir şekilde çıkacaktır.

Buz kalıplarınızı su ile doldurmadan önce bölmelerine limon ve portakal gibi meyveler koyarsanız oldukça dekoratif buzlara sahip olabilirsiniz.

Patateslerinizin filizlenmesini istemiyorsanız içerlerine bir adet elma koyun. Bu sayede patatesleriniz yaklaşık 8 hafta filizlenmeyecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git