Çamaşır Makinesine Toz Karabiber Koymanın Faydaları

Çamaşır Makinesine Toz Karabiber Koymanın Faydaları
20 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.395 kez okundu.

Her ne kadar çoğu insan bunun gerçek olmadığına inansa bile, çeşitli taktikler ile giysilerinizin renklerini yeniden canlandırabilirsiniz. Giysilerinizi sürekli yıkamanın, renkleri üzerinde olumsuz etkileri olur ve renkleri daha cansız ve mat gösterir. Neyse ki, bugün sizlerle paylaşacağımız bazı hileler, giysilerinizi muhtemelen mutfağınızda hali hazır olarak bulunan basit malzemeler kullanarak canlandırabilirsiniz.

Hemen aşağıdan bu tüyoları öğrenebilirsiniz ve eğer hoşunuza giderlerse, arkadaşlarınızla da paylaşmayı unutmayınız.

Sirke

Sirke, beyaz giysilerin griye dönmesini engelleyebilecek en iyi çözümdür. Çamaşır makinenize bir bardak sirke ilave edin ve makineyi çalıştırın. Merak etmeyin çünkü makine bittiğinde kokusu kalmayacaktır.

Karabiber

Çamaşır makinenizin deterjan kısmına bir yemek kaşığı toz karabiber ekleyin ve soğuk su ile çamaşırlarınızı yıkamaya başlayın. Bu kıyafetlerinizdeki fazla sabunu çıkartacak ve renklerini korumalarını sağlayacaktır.

Limon Suyu

Limon suyu giysilerinizdeki liflerin renklerini koruyan ve giysilerinizdeki kirleri çıkartan doğal bir malzemedir. Her yıkamada limon suyu kullandığınızda çamaşırlarınız temiz ve beyaz kalacak ve oldukça da güzel kokacaktır.

Tuz

Deterjanın çamaşırlarınıza yapışıp, kalmasını engellemek için çamaşır makinenize bir çay kaşığı kadar tuz ekleyin.

Artık işinizi kolaylaştıracak bu hileleri bildiğinize göre kıyafetlerinizi her zaman olması gerektiği gibi tutabiliyor olacaksınız. Okuduğunuz için teşekkür ederiz ve lütfen paylaşmayı unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git