Çekici kadınları farklı kılan özellikleri

Çekici kadınları farklı kılan özellikleri
25 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 3.006 kez okundu.

Kadınları çekici yapan ve diğer kadınlardan farklı kılan özellikleri merak ediyorsanız bu yazımıza mutlaka göz gezdirmelisiniz.

Yaşamlarını Kendileri Yönetir

Yeni biri ile tanıştınız ve tanışmanızdan bir gün sonra mesaj geldi. Tüm işinizi bırakarak ona yanıt verdiniz. Çünkü ondan gelen bu mesajın o an sizin için her şeyden daha önemi olduğunu düşündünüz. Ardından, sizinle buluşmak istediğini ve akşam için arkadaşlarınızla olan planınızı iptal edip edemeyeceğinizi sordu. Kabul ettiniz. O gece buluştuğunuzda onun hayatınızın aşkı olduğuna çoktan inanmıştınız bile.

Onun ilgisinden veya mesajlarından heyecan duymanız oldukça normal. Onu en kısa sürede görmek istemeniz de normal ve hatta onunla yapacağınız ilk öpüşmenin hayalini kurmanız da. Fakat en başından oldukça büyük bir hata yaptığınızın farkında olmalısınız. Onu, kendi yaşantınızdan daha önemli bir pozisyona konumlandırdınız. Kanıtlaması adına herhangi bir şey de bırakmadınız. Ona gizemli gelebilecek hiçbir boşluk bırakmıyorsunuz.

Önemli olan nokta zor elde edilmek değil karşınızdaki insana kendi yaşantınızın ne kadar önemli olduğunu ve saygı duyması gerektiğini belirtmek. İlk olarak kendisini kanıtlaması ve aynı zamanda da sizin değerinizi özümsemesi gerekir. Şayet kendinizden taviz vermek yerine emin olursanız, işler çok daha kolay ve doğal bir şekilde gelişecektir. Bu yüzden karşınızdaki erkeğin sözleri ve istekleri doğrultusunda yaşam sürmektense kendi kişiliğinizi asla ve asla geri plana atmamalı ve onun da bunu tam olarak kavramasını sağlamalısınız.

İnsanlar ile İlişkilerinde Başarılıdırlar

”Tavlama” yöntemlerini hemen herkes bilir. Genel olarak bu mesele erkeklere özgü gibi bilinir. Ancak hiç de öyle değil. Kadınlar da erkekler ile benzer yöntemler geliştirerek uygulayabilir. Çoğu kişi, bu tarz durumlarda kendi kişiliklerinden taviz verdiği hissine kapılarak vazgeçerler. Fakat alakası yok. Bunun insanlara ”merhaba” demeyi öğrenmek ile pek de bir farkı yok.

Hepimiz davranışlarına kabalık sınırı çizmesini bilemeyen kimselerle konuşmanın, ilişki kurmanın ne anlama geldiğini biliyoruz. Onlar zararsız olabilirler fakat net olan, insanlarla nasıl ilişki kurabileceklerini tam olarak kavrayamamış olmalarıdır. Sizin bu tarz insanlardan olmayacağınız kesin. O sebeple, kendi kişiliğinizden taviz veriyormuş hissi hiç de doğru ve gerekli değil. Kimimiz utangaç olabiliyor ve bu durumumuz insanlar ile yakın ilişki kurmamızın önüne set çekebiliyor.

Bazen yalnızca ”merhaba” diyebilmek bile ardından kurulacak 2. cümlenin düşünülmesinin yarattığı korku sebebiyle gerçekleşmeden kaybolup gidiyor. Bunun ardında yatan şey ise utangaçlık ile birlikte, insanların sizi beğenmeyeceği düşüncesi de olabilir. Bu tam bir ön yargı ve doğruluğunu kendinize bile ispatlayamayacağınız bir şey. Bir de şunu düşünün; İnsanların sizi beğenmelerini ve sevmelerini istiyorsunuz ancak fark etmeleri mümkün değilse zaten sizi sevebilmek adına bir fırsatları olmayacak.

Çekici olmayı başaran kadınlarda ise insan ilişkileri oldukça gelişmiştir. İnsan ilişkilerindeki bu başarıları kariyerlerine de dostluklarına da oldukça olumlu bir şekilde yansır. Hatta mahallerindeki esnaf ile kurdukları ilişkilerinde de bunu gözlemlemeniz mümkündür. İnsan ilişkilerinizi geliştirmenin sizi yapaylaştıracağını veya erkeklerin sizin bu özelliklerinizden dolayı beğenerek iç dünyanızı kaçıracaklarından endişe duyuyorsanız yanılıyorsunuz.

Dokunmaktan Kaçınmazlar

Basit bir şekilde örneklendirmek gerekirse; karşınızdaki erkek ile şahane bir sohbetin içerisindesiniz. Ancak içinizdeki utangaçlık veya sınır koyma dürtüsü, sizi fiziksel temastan daima kaçınmaya itiyor. Karşınızdaki kişi çocukluk hatıralarına dair duygusal bazı şeyler anlatıyor, içiniz mutluluk ile doluyor ona karşı sempati patlaması yaşıyorsunuz ve tam da o esnada onun koluna yapacağınız minik bir dokunuş aranızdaki samimiyetin seviye atlamasını sağlayacak. Sizi birbirinize bağlayacak bir etkileşim oluşturacak. Bu durumda çekinmenize hiç mi hiç gerek yok.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git