Ciddi Rahatsızlıklara Neden Olabilecek Bu 7 Meyveyi Asla Karıştırmayın

Ciddi Rahatsızlıklara Neden Olabilecek Bu 7 Meyveyi Asla Karıştırmayın
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.443 kez okundu.

Günlük olarak sebze ve meyve tüketmek genel sağlığımız için oldukça önemlidir. Ancak iki meyve veya sebzeyi karıştırmamak veya ikisini aynı anda yememek gibi asla yapmamız gereken şeyler de bulunmaktadır. İki farklı türdeki meyve veya sebzeyi karıştırmak sadece sağlıksız olmayacaktır, aynı zamanda ölümcül de olabilir. Hemen aşağıda asla karıştırmamanız gereken yiyeceklerin bir listesini bulabilirsiniz:

Muz ve Puding

Muz ve puding kombinasyonunu sindirmek çok zordur ve zihninizi de yavaşlayacaktır. Aynı zamanda toksin üretimini arttıracaktır ve bu durum bebekler için ölümcül olabilir.

Havuç ve Portakal

Havuç ve portakal suyu popüler bir kombinasyondur ancak mide ekşimesi ve aynı zamanda reflü ile sonuçlanabilecek bir karışımdır da. Bazı durumlarda böbrek sorunlarının yanı sıra ölümcül olabilen diğer sorunlara neden olduğu da bilinmektedir.

Süt ve Ananas

Ananas, bromelain açısından zengindir ve bu yüzden asla süt ile karıştırılmamalıdır. Eğer karıştırılırsa, bu kombinasyon baş ağrısına, mide ağrısına, mide bulantısına, enfeksiyonlara, ishale ve özellikle bebekler için oldukça tehlikeli olabilecek diğer sorunlara neden olabilir.

Limon ve Papaya

Bu karışımı tüketmek kansızlık ve aynı zamanda hemoglobin seviyelerinizde sorunlara neden olabilmektedir. Bu karışımı tüketmekten ve aynı zamanda çocuklarınıza vermekten her zaman kaçının.

Muz ve Guava

Guava ve muzu karıştırmak ve tüketmek gaza ve asidoza neden olur ve bunların sonucunda da mide bulantısı ve bağ ağrısı yaşarsınız.

Süt ve Portakal

Eğer mısır gevreğinize portakal suyu ekleyen insanlardan birisiyseniz, bundan hemen vazgeçin. Bu, midenizi mısır gevreğindeki nişastayı sindiremez duruma getirir ve süt ile karıştığında ise midenizdeki çoğu şeyi sindirmeniz giderek zorlaşır. Tüm bunların sonucunda da sağlık sorunları yaşarsınız.

Meyve ve Sebze

Asla meyve ve sebzeleri aynı anda tüketmeyin. Meyveler genellikle şeker açısından zengindir ve sindirimleri daha zordur çünkü midenizde daha uzun süre kalırlar. Fermente edilmeye başladıklarında toksin meydana çıkartırlar ve baş ağrısı, ishal, enfeksiyon ve mide ağrılarına neden olurlar.

Meyveleri sadece diğer meyveler ile karıştırınız. Hemen aşağıda grup bazında bazı öneriler bulabilirsiniz:

Tatlılar

Muz, elma, erik ve karpuz gibi asit içermeyen tatlı meyveleri dilediğiniz gibi karıştırabilirsiniz.

Asidik

Bu meyvelerin içinde bolca sitrik asit bulunur ve güvenle karıştırılabilinirler. Bunlara örnek olarak limon, portakal, yaban mersini, üzüm, kivi ve greyfurt verilebilinir.

Nört

Daha çok vitamin, yağ, tuz ve protein içeren meyveler arasında avokado, badem, fıstık, ceviz ve hindistan cevizi bulunmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git