Cildi besleyici maskeler

Cildi besleyici maskeler
9 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 2.747 kez okundu.

Cildi canlandıran ve besleyen maskeleri kullanmak için pahalı cilt bakım setlerine, krem, tonik ve benzeri ürünlere artık ihtiyaç hissetmeyeceksiniz. Her evde bulunan, hazırlaması ve uygulaması kolay cilt besleyici maskeler ile değişime var mısınız?

Yağlı ciltlerin kırışma riski çok daha az olmasına karşılık, siyah noktaların oluşması ve sivilcelerin görülmesi sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle cildin gözeneklerinde biriken yağların temizlenmesi için derinliğine temizleyen maskeler uygulanmalıdır.

Çilekli Yoğurt Maskesi

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt
  • 3- 4 adet orta boy hormonsuz çilek

Yapılışı:

Cam bir kâsenin içine dolu bir yemek kaşığı yağsız yoğurt koyarak üzerine3- 4 adet organik çilek koyarak çatal yardımı iyice çilekleri ezerek yoğurtla karıştırarak krem kıvamında güzel bir karışım elde edin.

Yüzünüze süreceğiniz karışımı 20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yıkayıp kurulayınız. Mümkünse haftada 1 kez tekrarlayarak cildinizi siyah nokta ve sivilcelerden koruyabilirsiniz.

Yulaflı, Yoğurtlu, Salatalık Maskesi

Malzemeler:

  • 1 adet orta boy salatalık
  • 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt
  • 1 yemek kaşığı yulaf

Yapılışı:

Yıkayıp kuruladığınız salatalığı kabuğunu soymadan bir kâseye rendeleyin. 1 yemek kaşığı yağsız yoğurdu, 1 yemek kaşığı yulafı da ilave ederek mikser yardımı ile iyice çırpıp krem kıvamını alıncaya kadar karıştırın. Hazırladığınız macun görünümlü karışımı yüzünüze sürerek 10- 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

Sonuç:

Bu maske yağlı ciltlerde gözeneklerde biriken yağı ve kiri derinliğine temizleyerek gözeneklerin hava almasını sağar.

Ballı ve Elmalı Maske

Malzemeler:

  • 1 adet elma
  • 2 tatlı kaşığı hakiki bal

Yapılışı:

Elmayı yıkayıp kabuklarını soyun. Dilimlediğiniz elmayı miksere atın ve 2 tatlı kaşığı hakiki bal ekleyerek iyice kıvama gelinceye kadar çırpın. Pürüzsüz hale geldikten sonra bekletmeden yüzünüze sürün ve 15- 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. 15 günde bir tekrarlanması önerilir.

Sonuç:

Bu maske cilt gözeneklerini sıkıştırır. Cildin yağlanma oranını azaltır. Dolayısı ile sivilce gibi oluşumlara izin vermez.

Yumurta Maskesi

Malzemeler: 1 adet yumurta akı

Yapılışı: Küçük bir kâseye yumurtanın sarısını ayırarak akını koyun. Yumurtanın akını iyice çırptıktan sonra bekletmeden yüzünüze sürün. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayıp kurulayın. Hafta 1 gün tekrar edilirse kalıcı ve etkili olur.

Sonuç: Cildin gerilmesi ve sıkılaşması hissedilir derecede belirginleşir. Uygulaması son derece kolay olup etkisi çabuk görülen bir maskedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git