Cildiniz ve Saçlarınız için E Vitamini Takviyesi Kullanmanın Faydaları

Cildiniz ve Saçlarınız için E Vitamini Takviyesi Kullanmanın Faydaları
23 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 793 kez okundu.

E vitamini kapsülleri herhangi bir eczaneden kolaylıkla temin edilebilinir. Aynı zamanda E vitamini yağını da kullanabilirsiniz. İşte, cildinizin ve saçlarınızın güzelliğine katkıda bulunacak olan E vitamini takviyelerinin faydaları:

  1. Çatlak Dudaklar

Bir kap içerisine yarım çay kaşığı kadar bal koyun. Kapsülün üstünde küçük bir delik açmak için, bir iğne ile delin ve kapsülün içindeki yağı balın üzerine yavaşça boşaltın. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra dudaklarınızı nemlendirmek ve pürüzsüz yapmak için karışımı dudaklarınıza uygulayın.

  1. Göz Altı Morlukları

Bir çay kaşığı badem yağını bir kap içerisine koyun. Dilerseniz hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz. Şimdi 2 E vitamini kapsülünün yağını kaba dökün ve iyice karıştırın. Yatmadan önce bu karışımı göz altınıza uygulayın. Gözlerinizin altındaki torbalardan ve kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Parmaklarınızdaki Kırışıklıklar

Bir kap içerisine biraz süt kreması koyun ve 1 E vitamini kapsülünün yağını kaba döktükten sonra karışımı iyice karıştırın. Şimdi cildinizi yumuşatmak ve pürüzsüz yapmak için karışımı ellerinize ve ayaklarınıza uygulayın. Ellerinize nazikçe masaj yapın çünkü bu karışım parmaklarınızdaki kırışıklıkları giderecektir. 20 dakika kadar bekledikten sonra ellerinizi ılık su ile yıkayın.

  1. Çatlak Topuklar

Biraz petrol jöleyi bir kap içerisinde 1 E vitamini kapsülünün yağı ile iyice karıştırın. Yatmadan önce bu karışımı çatlak topuklarınıza uygulayın ve çatlak topuklarınız kısa bir süre içerisinde iyileşsin.

  1. Saç Kırıkları

Yarım çay kaşığı hint yağını, 1 E vitamini kapsülünün yağı ile iyice karıştırın. Ardından bu karışımı kırık saç uçlarınıza uygulayın. E vitaminin antioksidan özellikleri kırılan saçlarınızı onaracak ve saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır.

  1. Yara İzleri ve Hasarlı Cilt

Sevdiğiniz bir nemlendiriciyi, 1 E vitamini kapsülünün yağı ile iyice karıştırın. Yatmadan önce bu karışımı gece kremi gibi kullanın ve tüm yüzünüze uygulayın. Hasarlı cildiniz üzerindeki tüm yara izlerinizi tedavi edecek ve iyileşme sürelerini hızlandıracaktır. Bunlara ek olarak cildinizi nemlendirir ve hasarlı dokuların yenilenmesini sağlar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git