Cildinizi ilkbahara hazırlayın

Cildinizi ilkbahara hazırlayın
19 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.981 kez okundu.

Mevsimlerin değişmesi ile birlikte kadınların cilt bakım rutinlerini de mevsimlere göre değiştirmeleri gerekir. Çünkü iklimler değiştikçe cildin gereksinimleri de değişir. İlkbahar aylarında cildin çok daha yüksek reaksiyona sahip, alerjik ve hassas olduğunu göz önüne aldığımızda çok daha özverili bir cilt bakımına gereksinim duyulduğunu anlamak hiç de zor değil. Siz de bu küçük uygulamalar sayesinde cildinizin çok daha doğal ve etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz.

İşe Kremlerden Başlayın

Kışın soğuk günlerinde cildinizi korumak adına kullandığınız içerikleri zengin kremleri daha hafifleri ile değiştirin. Artık hem daha hafif hem de daha az yağlı kremler tercih etmeniz cildiniz için çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü ilkbaharın gelmesi ile beraber cilt çok daha fazla yağ üretmeye başlar. Bu nedenle de yağ oranı fazla kremleri tercih etmeniz halinde cildinizin dengesinin bozulmasına neden olursunuz. Cildinizde sivilcilerin oluşmasını istemiyorsanız yağ oranı düşük kremlerin yanı sıra tonik kullanmanızda da yarar vardır.

Peeling Yapın

Yazın sıcak günleri peeling için çok da uygun değildir. Bu sebeple yaz gelmeden soluk ve mat cilt yapınızdan kurulmak adına ilkbahar aylarını peeling yaparak değerlendirebilirsiniz. Sizlere vereceğimiz peeling tarifi sayesinde kendi peelinginizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bir pamuğun üzerine eminceye dek limon sıkın ve ardından şeker serpin. Hafif olarak ıslattığınız yüzünüzü hazırladığınız peeling ile ovun. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayarak yumuş bir havlu ile kurulayın ve son olarak da cildinize nemlendirici uygulayın.

Kendi Doğal Maskenizi Hazırlayarak Uygulayın

Cilt temizliği her zaman önemli olsa da bahar aylarında çok daha fazla dikkat etmek gerekir. İşte bu nedenle bahar aylarında cildinize uygulayabileceğiniz doğal maskelerden yararlanabilirsiniz.

Cilt Temizleyici Doğal Maske Tarifi

  • 1 çorba kaşığı kuru gül yaprağı
  • 1 çorba kaşığı kuru lavanta
  • 2 çorba kaşığı kil
  • 3 çorba kaşığı yulaf

Tüm malzemeyi harmanladıktan sonra içerisine kaynar su ekleyerek macun kıvamına getirin. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayarak ortalama 20 dakika bekleyin ve daha sonra cildinizi ılık su ile uygulayın. Bu maskeyi hafta da bir kez uygulayarak cildinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Güneş Kremi Kullanmayı Yaşam Rutininiz Haline Getirin

Aslında güneş kremi yılın dört mevsimi de kullanılması gereken oldukça önemli bir ürün olsa da ilkbaharın gelmesi ile birlikte artık güneş kremi sürmeden sokağa çıkmayı kendinize tamamen yasaklayın. Bu sayede güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumanın yanı sıra cildinizin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git