Ciltteki Küçük Beyaz Kistlerden Nasıl Kurtulunur?

Ciltteki Küçük Beyaz Kistlerden Nasıl Kurtulunur?
5 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.910 kez okundu.

Moğol lekeleri olarak da bilinen küçük, katı, beyaz, keratin dolu kistler, keratinin cildimizin altında birikmesi ile oluşurlar.

Keratin cilt hücrelerinde, saçlarımızda ve tırnaklarımızdaki dokularda bulunan güçlü proteinlerdir. Bu kistler büyük veya sivilce görünümüzde olabilirler ve tespit edilmeleri oldukça kolaydır.

Moğol lekeleri hastalığı her yaşta görünebilir ancak genellikle yeni doğanlarda yaygındır. Her ne kadar birkaç hafta içerisinde geçseler bile, yeni doğan bebeklerin neredeyse yarısı bu hastalığa yakalanır. Genellikle 1-2 mm genişliğindedirler ve burun, göz ve yanak bölgesinde bulunurlar. Aynı zamanda vücudumuzun diğer bölgelerinde de görülme ihtimalleri vardır.

İşte bunlardan kurtulmanız için birkaç alternatif yöntem:

Deri Altı Çubuğu

Bu, bu rahatsızlıkla baş etmek için tercih edilen en yaygın yöntemdir. Her bir kistin ve sıvının alınması için ince ve sterilize iğneler cilt altına enjekte edilmektedir.

Retinoid

Bu rahatsızlıktan kurtulmak için bir diğer kolay ve etkili yöntem ise kistlerinizin üzerine lokal olarak bir miktar kremle birlikte retinoid uygulamaktır.

Peeling

Eğer kistleriniz uzun süredir geçmediyse, bunlardan kurtulmak için kimyasal peeling yaptırmayı düşünebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git