Daha Kaliteli Bir Cinsel Yaşam İçin 10 Egzersiz

Daha Kaliteli Bir Cinsel Yaşam İçin 10 Egzersiz
25 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.994 kez okundu.

Cinsel yaşamınız sönük ya da sıradan mı geçiyor? Birkaç egzersiz yaparak çok daha kaliteli bir cinselliğin kapılarını aralayabileceğinizi biliyor musunuz? İşte yatakta çok daha mutlu olmanıza yardımcı olacak 10 egzersiz…

Daha fazla uyarılma, daha güçlü ereksiyon

Tensel olarak temas kurmak hem sizin hem de partnerinizin zevkini arttırabilir. Bisiklete binmekten hızlı yürüyüşe dek kalp atış hızınızı arttıracak, yoğun ve sık solumanızı sağlayacak herhangi bir aktivite bel altı bölgeleriniz de dâhil kan akışınızı arttıracaktır. Bu durum iki cinsiyet için de artıdır. Kadınlar adına ( % 169 ) daha çok uyarılma ve erkekler adına ise daha güçlü ereksiyonlar sağlamaktadır.

Yüzücülerin cinsel hayatları ortalama 20 yaş daha genç

Harward tarafından yapılan araştırmaya göre 60’lı yaşlarından olan bayan ve erkek yüzücülerin cinsel hayatlarının kendilerinden 20 yaş daha genç insanlar ile benzer olduğu tespit edildi. Yüzme kan dolaşımını hızlandırır, dayanıklılığı, gücü ve esnekliği arttırırken stresi azaltır. Ayrıca aşırı kilolu ve düşük libidolu özellikle de ereksiyon sorununa sahip obez erkekler adına yüzme bir avantaj olarak kalori yakmalarına da yardımcıdır.

Orgazm sağlayan egzersiz; Karın ve Core Egzersizi

Esnek, güçlü bir core yani bel ve karın bölgesi egzersizi, yaptığınız hemen her şeyin temelini oluşturmaktadır. Egzersiz yaparken orgazma ulaşabilecek şansı insanlardan biri de siz olabilirsiniz. Bu durum genel olarak coregasm olarak adlandırılır. Mekik çekme gibi core bölgesini güçlendirmek için yapılan egzersizler esnasında görülme eğilimi göstermektedir.

Kurbağa duruşu; Frog Pose

Bu hareket sevişme süreniz boyunca çok daha esnek olmanıza yardımcı olacaktır. Bu duruş uyluğun iç bölümlerini, kalça ve kasığı esneten oldukça yoğun bir kalça açıcı harekettir. Ayrıca yatakta ciddi rahatsızlıklara neden olan stresi de azaltmaktadır.

Hınge

Bacaklarınızı ve sırtınızı yormadan kendinizi elverişli bir konumda tutmanıza yardımcı olmaktadır. Dik durmadan önce birkaç saniye kadar 45 derecelik bir açı ile geriye doğru eğilin ve hareketi birkaç kez tekrar edin. Bu hareket oldukça zorduk ancak çok faza dayanıklılık kazanmanıza yardımcı olur.

Kegels; Patlayıcı Orgazm

İdrar kaçırma ile mücadele için geliştirilmiş olan bu yöntem pelvki taban kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olur ve patlayıcı orgazm anlamını taşır. Kadınlar Kegels’e daha çok aşinadırlar fakat aynı zamanda Kegels erkeklerde de erken boşalma ile mücadelede büyük bir yardımcıdır. Fakat yapılan araştırmalar insanların yarısından çoğunun bu hareketi doğru olarak yapmadığını gözler önüne seriyor.

Plank

Bu hareket, uyluk, üst bacak ve kalçanızla beraber karın kaslarınızın en derin katmanını da güçlendirmenizi sağlayan oldukça mükemmel bir yoldur. Bu kaslar denge sağlamanıza yardımcı olur ve böylece en çokta kasık bölgesinde partnerinize yakınlaştığınız zamanlarda işe yarar. Bunu günde bir kez yapabilir, 60 saniye ya da daha çok durarak etkisini tam olarak yaşayabilirsiniz. Parmaklarınızın üzerinde durmakta zorluk yaşıyorsanız dahi bunun yerine dizlerinizin üzerinde de dengede durmaya çalışabilirsiniz.

Deve / Kedi Germesi

Bu yoga pozisyonunu farklı bir ön sevişme biçimi olarak düşünebilirsiniz. Sırtınızı esnetip, nefes alıp veren bir ritim sağlamanıza yardımcı oluyor ve odaklanmayı ciddi oranda geliştiriyor. Bu sebeple zihniniz o ana kolaylıkla odaklanıyor. Sürekli bir akış ile hareket ederek sırtınızı her kamburlaştırdığınızda tam bir nefes verin ve sırtınızı her aşağıya doğru kavis yaptığınızda ise tam bir nefes alın.

Köprü – Pelvic Thrust

En sevdiğiniz pozisyon cowgirl ( kovboy kızı ) pozisyonu ya da misyoner pozisyonu ise bu hareket söz konusu pozisyonların oldukça önemli bir parçasıdır ancak formda hissetmiyorsanız, güçlü itmeler sizi yorabilir. Esneklik ve dayanıklılık oluşturmak adına baldır, kalça ve hamstring kaslarınızı çalıştırın. Köprü hareketi aynı zamanda kalçanızı şekillendirmenize yardımcı olur. Bu nedenle hem daha iyi hisseder hem de daha iyi görünürsünüz.

Egzersizlerin ardından partnerinize karşı çok daha fazla ilgi duyacaksınız!

Birlikte ter atan çiftler beraber olurlar. Bu sebeple sizin adına önemli olan partneriniz ile egzersiz randevusu düzenleyin. Çalışmalar, zorlu fizik aktivitelerin uyarılmayı tetiklediğini açık olarak gözler önüne sermektedir. Egzersizin ardından partnerinize çok daha fazla ilgi hissedeceksiniz. Duygusal bağınızı da güçlendirmek adına aktivitelerinizi ” örneğin aynı tempoda koşmak gibi” koordine edebilirsiniz.

Biraz zaman ayırarak cinsel yaşantınıza farklı renkler katmak ve yatakta geçirdiğiniz zamanı hem kendiniz hem de partneriniz için unutulmayacak anlara taşımak adına sizler de her biri birbirinden faydalı maddelerden oluşan daha kaliteli bir seks yaşamı için 10 egzersiz adımlarımızdan kolaylıkla yararlanabilir ve düşlediğinizden çok daha keyifli birlikteliklere hızla yelken açmanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git