Damarlarınızı Temizleyen ve Kolesterol Seviyelerinizi Düzenleyen Doğal Antioksidan

Damarlarınızı Temizleyen ve Kolesterol Seviyelerinizi Düzenleyen Doğal Antioksidan
10 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.848 kez okundu.

Doğanın gücü gerçekten de inanılmazdır. Çeşitli hastalıklar için doğanın bize sunabileceği birçok bitki bulunmaktadır. Bugün farklı sağlık sorunlarını tedavi edebilecek ve kendisine kutsal lakabını hak eden bir bitkiden bahsediyor olacağız.

Fesleğen, Asya’ya özgü bir bitkidir. Kolesterol seviyenizi düzenleyecek, kanınızı temizleyecek, enfeksiyonları tedavi edebilecek ve önleyebilecek ve genel sağlığınızı iyileştirecek güçlü bir antioksidan ve antibiyotiktir. Fesleğen yüzyıllar boyunca alternatif tıbbın bir parçası olmuştur.

Fesleğen, dünyanın her yerindeki mutfaklarda bulunan yaygın bir bitkidir. Genellikle yemeklerimizi süslemek veya baharat olarak kullanılır ancak bazı insanlar bu bitkinin faydalarının da farkına varmış. İşte bunlardan bazıları:

Antibiyotik

Fesleğen, içindeki güçlü mikrop karşıtı özelliklere sahip etanol bakımından zengin uçucu yağlar sayesinde güçlü ve doğal bir antibiyotiktir. Bundan olabildiğince çok faydalanmak için bitkiyi sarımsak ve diğer doğal antibiyotikler ile birlikte tüketmelisiniz.

Antioksidan

Fesleğen bedenimizdeki serbest radikaller ile savaşan ve sayısız türdeki kanseri engelleyen güçlü bir antioksidandır.

Kanı Temizler

Fesleğen kanınızı toksinlerden arındırır ve kolesterol seviyelerinizi düzenler. Bitkinin içndeki bazı bileşenler dolaşım sisteminizi temizler ve etkin bir şekilde kolesteroli bedeninizden atar.

Bu özelliklerin yanı sıra, fesleğen aynı zamanda bağ ağrısı, mide bulantısı, sindirim sorunları, parazit ve siğiller için de etkilidir. Bitkinin dünya çapında farklı türlüeri bulunmaktadır ve baharat, böcek kovucu veya esans yağların üretimi için kullanılırlar. Günlük beslenmenize bugünden başlayarak fesleğeni dahil edin ve kısa zaman içerisinde genel sağlığınıza büyük katkıda bulunun.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git