Dişinizdeki Tartardan Kurtulmanız için Mucizevi Tarif

Dişinizdeki Tartardan Kurtulmanız için Mucizevi Tarif
21 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.241 kez okundu.

Dişlerinizde kalan sarı veya kahverengi artıklardan evinizdeyken kolayca kurtulabilirsiniz. Tartar yaygın bir sorundur ve modern dişçilik bundan kurtulmak için birçok yöntem sunmaktadır. Ancak bu sorununuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak ve paranızı cebinizde tutacak doğal bir yöntem mevcuttur.

Temel ağız hijyeni oldukça önemlidir. Eğer diş minenizin sağlığına dikkat etmez ve tartarı düzenli olarak temizlemezseniz, diş köklerinizi ve minenizi etkileyebilecek bir dizi iltihaplı ve ciddi rahatsızlığa yakalanabilirsiniz. Bunların tamamı da ağzınızdaki yumuşak dokuya ciddi zararlar verebilir. Neyse ki, bu gibi istenmeyen rahatsızlıkları önleyebilmek için kullanabileceğiniz doğal bir yöntem bulunuyor.

Malzemeler

  • 40 gram ceviz kabuğu
  • 250 ml su

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Ceviz kabuklarını suyun içerisinde yaklaşık 20 dakika kadar kaynatın.

Daha sonra tencereyi ocaktan alın ve üzerini kapatın. Karışım soğuduktan sonra karışımı süzün ve diş fırçanızı bu karışım içinde 10 dakika kadar bekleyin.

Ardından dişlerinizi bu diş fırçasını kullanarak ve gerektiğinde aynı karışıma tekrar batırarak temizleyin.

Bu süreci günde üç sefer olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz.

Ceviz kabuğu güçlü bir bakteri karşıtı maddedir ve aynı zaman da diş minenizi istenmeyen kalıntılardan da temizleyemeye yardımcı olur. Bu süreç, kanayan diş etlerine sahip insanlar için oldukça yararlıdır çünkü iltihaplanmalar çok çabuk bir şekilde yok olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git