Doğal Çözümler ile Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Doğal Çözümler ile Dişler Nasıl Beyazlatılır?
2 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 725 kez okundu.

Kusursuz Beyaz Çam gülüşü, hepimizin istediği bir şeydir. Dişlerimiz kusursuz derecede beyazdır ve her gülümsemenizde çok daha güzel görünmenize yardımcı olur. Dişlerinizi inci beyazı yapabilecek bir dizi uygulama mevcuttur ancak bunlar oldukça pahalı olduğundan ötürü herkesin bütçesine uygun değildir. Fakat daha iyi sonuçlar veren bazı doğal alternatifler vardır ve dişlerinizi tamamen beyazlatırken, diş minenize de hiçbir zarar vermezler.

İlk olarak dişlerinizin niçin sarardığına bir bakalım. Bir dizi sebepten ötürü meydana gelebilir ancak genellikle genetik, yiyecek ve içecek lekeleri, hastalık, antibiyotik kullanımı, kötü ağız hijyeni ve kötü beslenme sonucu meydana gelirler.

Dişlerimiz Neden Sararır?

Tüm dişleri bir diş minesi kaplar. Bu diş minesi beyaz ve koruyucu bir tabakadır. Zaman içerisinde kahve ve kola gibi özellikle koyu olanlar başta olmak üzere yiyecek ve içecekler bu minenin yapısının bozulmasına neden olur. Bu sayede minenizde yıpranma ve zayıflama meydana gelir ve nihayetinde de ölmeye başlayarak, sararmaya başlar.

Çoğu doğal çözüm, dişlerinizin beyazlığını geri kazandırma konusunda oldukça etkilidir ve en iyi yanları ise size bir servete mal olmazlar.

İşte kullanabileceğiniz bazı doğal ve etkili çözümler:

  1. Karbonat ve limon suyu
  2. Çilek, tuz ve karbonat
  3. Hindistan cevizi yağı
  4. Yağ
  5. Gıdalar için kullanılan hidrojen peroksit
  6. Kömür
  7. İyi bir diş hijyeni

Dişlerinizi beyazlatmak için kömür kullanmayı biraz garip bulabilirsiniz ancak oldukça etkilidir. Kömür olarak bahsedilen mangal için kullandıklarınız değil, yeniden ısıtılmış ve oksidite edilmiş olanlardır. Bu maddenin doğal bir diş beyazlatma özelliği bulunmaktadır. Dişlerinizdeki lekeleri ve plakları çıkartmaya yarar. Kömür, doğal bir yapıştırıcıdır ve dişinizde lekelere neden olan kalıntıları birbirine tutturacaktır. Ek olarak tek bir tükürük ile çay, kahve, şarap veya plak lekelerini anında giderecektir. Kömürü kullanırken dikkatli olmanız gerekiyor çünkü eğer dikkatli olmazsanız, dişlerinizdeki lekeleri çıkartırken giysilerinizde lekeye neden olabilir.

Hindistan cevizi yağı ise harika bir yağdır ve cildiniz, saçlarınız, beslenmeniz, ağız hijyeniniz ve diş beyazlatma konusunda oldukça faydalıdır. Dişlerinizi hindistan cevizi yağı ile fırçalayın veya bir parmağınıza biraz hindistan cevizi yağı koyduktan sonra, parmağınızla dişinize ve diş etlerinize nazikçe masaj yapın. Kaliteli ve organik bir hindistan cevizi yağı kullandığınızdan da emin olmalısınız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git