Doğal Yöntemlerle Evinizdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulursunuz?

Doğal Yöntemlerle Evinizdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulursunuz?
28 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 3.118 kez okundu.

Karıncalar kesinlikle dünyada en çok nefret edilen 5 böcek arasındadır. Hızlı ve sessiz bir biçimde evleri istila ederler ve biz sorunun farkına varana kadar, evimize tonlarca karınca yerleşmiş olur. Karıncalar, yemek artığı arayışıyla evlerimize girerler. Eğer atıklarınızı açık bir şekilde bırakırsanız, karıncalar evinizi istila edecektir. Bir kez evinize girdikten sonra onlardan kurtulmanız epey zordur. Karıncalar, evlerimize yuva yaparlar ve eğer vaktinde kurtulmazsanız, sorununuz giderek daha büyük bir hal alacaktır.

Görünüşte karıncalar karşısında etkili olan birçok böcek kovucu piyasada satılmaktadır ancak çoğu etkisizdir. Daha da kötüsü, bu ürünler hem sizin hem de evcil hayvanlarınızın sağlıkları için zararlı olan birçok kimyasal içerik içermektedir. Böcek ilaçlama şirketlerini çağırmak hem pahalı hem de zaman harcayan bir çözümdür ve sonucunda başka bir seçenek kullanmamız da mümkün değildir. Neyse ki, karıncaları evinizden kovacak ve tekrar evinizi istila etmelerini engelleyecek bazı doğal çözümleri sizinle paylaşıyor olacağız.

Sarımsak Suyu

Bu çözüm son derece etkilidir çünkü karıncalar sarımsak kokusundan nefret ederler. Bu doğal böcek kovucuyu hazırlamak için birkaç sarımsak dişini dövün ve 24 saat boyunca bir kase suyun içerisinde bekletin. daha sonra karışımı 15 dakika boyunca kısık ateşte ısıtın ve karıncaların istila ettiği bölgelere uygulamadan önce soğumasını bekleyin.

Pirinç

Fermente edildiğinde, pirinç, karıncaların nefret ettiği bir mantar üretmektedir. Pirinci evinizdeki karınca istilasından kurtulmak için kullanmak istiyorsanız, karıncaları fark ettiğiniz yerlere bir tutam pirinç bırakın. Karıncalar pirinci yuvalarına götürdüğünde, yerin altındaki nem pirincin fermente olmasını sağlayacak ve karıncalar da kendi yuvalarından kaçmak zorunda kalacaktır.

Portakal Kabuğu

Portakal kabuğu, karıncalar için zehirli ancak insanlar için zehirli olmayan belirli bir madde salgılamaktadır. Bu durum ve kolayca portakal bulabiliyor olmamız, portakalları karıncalara karşı kullanabileceğimiz doğal bir çözüm haline getirmektedir. Kullanmak için sadece portakalın kabuğunu soyun ve karıncaları sıklıkla gördüğünüz yerlere kabul parçalarını bırakın. Bir süre sonra karıncaların bu kabuktan nasıl sakındığını göreceksinizdir. Daha da iyisi, eğer bunu yemeğe çalışırlarsa, öleceklerdir.

Maya

Kokusu ve dokusu nedeniyle maya karıncalar için çok caziptir ancak sindirildiğinde karıncalar için ölümcül olabilmektedir. Bir litre suyun içerisinde 100 gram maya ve 100 gram şeker ekledikten sonra karışımı karıncaları sıklıkla gördüğünüz yerlere yerleştirin.

Beyaz Biber

Eğer karıncaları bahçenizden uzak tutmak istiyorsanız, beyaz biber en ideal malzemedir. Biraz su ile biraz beyaz biberi karıştırın ve arından karıncaları gördüğünüz yerlere bu karışımı bırakın. Bu karışım karıncaları bahçenizden uzak tutacak ve bitkilerinizi koruyacaktır.

Karbonat

Karbonat, karıncalara karşı oldukça etkilidir. Sadece karıncaları gördüğünüz yerlere biraz karbonat serpiştirin ve kısa süre içerisinde eviniz karıncalardan arınsın.

Pelin Otu Çayı

Pelin otu bitkisi karıncalar için acı ve hiç cazip değildir. Bir demlik pelin oyu çayı hazırlayın ve ardından karıncaların sık olduğu yerlere dökmeden önce 5 saat dinlendirin.

Eğer evinizdeki karınca istilası için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, bu doğal çözümler size yardımcı olacaktır. Bunları deneyin ve elde edeceğiniz sonuçlar karşısında şaşırın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git