Doğal Yöntemlerle İkizlere Gebe Kalmanın Yolları

Doğal Yöntemlerle İkizlere Gebe Kalmanın Yolları
24 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.807 kez okundu.

Bebekler, tüm kadınlar için en büyük mutluluktur. Evlendikten sonra gebe kalmak kadınlar için o kadar muhteşem bir şeydir ki, her zaman bebek isterler, anne rolünü üstlenmek isterler ve aynı zamanda ikizlere gebe kalmak, onlar için sanki cennete süzülmek gibidir.

Bir bebek doğurmak kesinlikle her kadının istediği bir şeydir ve bu his, diğer tüm fani duygularımızdan çok daha fazla ağır basmaktadır. İkizlere gebe kalmak, konu doğal durumlar olduğunda öngörülemeyen bir olaydır ancak tıbbi yardım olarak, ikizlere gebe kalma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Aynı zamanda eğer ikizlere gebe kalmanın bazı doğal yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İkizlerin Doğal Oluşumu Nasıldır?

Kadınların ovülasyon dönemi sırasında eğer iki yumurta serbest bırakılırsa, iki farklı yumurta olarak gelişmeye devam edeceklerdir. Bunun aksi olarak, tek yumurta ikizleri ise, tek bir yumurtanın döllenerek, gebeliğin erken dönemlerinde ikiye bölünmesi anlamına gelmektedir.

İkizlere Gebe Kalmak için Şansınızı Nasıl Arttırırsınız?

İkizlere gebe kalmak için şansınızı arttıracak birçok şey bulunmaktadır ancak bunlardan bazıları sizin kontrolünüz dışındadır. Örneğin bunlardan bir tanesi, eğer ailenizde ikiz doğum geçmişi varsa, sizin de ikizlerinizin olma şansınızın artmasıdır. Diğer etkenler arasında etnik kökeniniz ve yaşınız bulunmaktadır. Siyahi kadınların, beyazlara kıyasla ikizlere gebe kalma ihtimali daha fazladır ve Asyalı kadınların ikizlere gebe kalma ihtimali ise daha düşüktür. Aynı zamanda, ikiz doğum yapmak daha yaşlı kadınlarda daha yaygın görünen bir olaydır.

Aşağıda, ikiz bebek sahibi olma ihtimalinizi arttırabilecek bazı kesin bilgiler bulunmaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi kimileri doğal olarak gerçekleşir, kimileri ise bizim kontrolümüzdedir. Aynı zamanda vücut kitle endeksi 30 veya daha fazla olan kadınların ikiz bebek sahibi olma ihtimalinin arttığını gösteren yeni bir araştırma da bulunuyor.

Daha yaşlı kadınların ikizlere gebe kalma ihtimali daha fazladır. Ancak daha yaşlı kadınların düşük yapma ihtimali de oldukça fazladır.

Diyet ürünlerin günlük tüketim miktarını arttırmanız gerekiyor. Düzenli olarak diyet ürünler tüketen kadınların 5 kat daha fazla ikizlere sahip olma şansı bulunmaktadır. Aynı zamanda yabani tatlı patateslerden de tüketebilirsiniz. Bu teori, en yüksek ikiz doğum oranına sahip Nijerya, Afrika’daki küçük bir köyden gelmektedir. Yabani tatlı patateste ve manyok kökündeki kimyasallar, yumurtalıklarınızın çok fazla çalışmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda ovülasyon sırasında birden fazla yumurta serbest bırakılır ve bu da şansınızı arttırır.

Yapılan bir diğer araştırmaya göre, emzirmeye devam etmeniz gerekiyor çünkü emzirmeyen kadınlara kıyasla emziren kadınların 9 kat daha fazla ikizlere gebe kalma ihtimali vardır.

Doğum kontrol haplarını kullanmayı bıraktıktan hemen sonra gebe kalmayı deneyin. Bir kadın altı ay veya daha fazla süre boyunca bu hapları kullandığında, bedenindeki hormonlar doğum kontrolü ile kontrol edilmeye alışır.

Hap kullanımını bıraktıktan sonra bedenimiz yeniden hormon üretmeye başlar ve aşırı hormon üretimi devam eder. Bu, yumurtalıklarınızın, hapı bıraktıktan sonraki ilk veya bir sonraki adet döneminizde çok fazla yumurta üretmesine neden olur. Bu sayede, ihtimaliniz artar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git