Doğumdan Sonra

Doğumdan Sonra
7 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 4.384 kez okundu.

Ben 35 yaşında bir öğretmenim. Beş sene önce severek evlendim, eşimle çok mutlu bir evliliğimiz vardı. İki sene önce bir kızımız oldu, onu da bir o kadar seviyoruz. Fakat çocuğumuzun olması cinsel yaşamımızı etkiledi.

Eşim yeni doğum yapmıştı, elbette bir süre bekleyecektik. Daha sonra ilişkimiz yeniden başladı ama eski sıklıkta değildi. Eşim bana, beni sevdiğini bile söylemez oldu.

Bundan üç ay önce onu dinlenmesi için 15 günlüğüne annesinin evine gönderdim. Geri döndüğünde sanki evden, benden, her şeyden soğumuş gibiydi.

Akşam yattığımızda, özlemin de verdiği heyecanla ona yaklaştım. Bana yorgun olduğunu söyledi ve uyudu.

Cep telefonuna bakmak istedim, bir dul hanım arkadaşına mesaj yazmış, “Kızım ikimiz de normallere rastlamadık ki elimiz ayağımız rahat dursun” diye.
Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Ona mesajın ne anlama geldiğini sordum. Kıyamet koptu, “Benden şüpheleniyor musun?” diye bağırıp çağırmaya başladı. “İstemiyorsan boşanalım” da dedi.

Ertesi gün ailesi geldi, barıştırdı bizi. Ama o “anneme gidip kafamı dinleyeceğim” diye kalkıp hazırlandı.

“Gidersen bir daha geri dönemezsin” dedim ama yine de gitti. Orada 15 gün kaldı, gelmeye hiç niyeti yoktu. Ben kızımı düşünüp aradım ve ona “Her şeye yeniden başlayalım” dedim. Kabul etti ve döndü. Bir gece beraber olduk. Sonra ramazan ayı girdi araya. Bir de son zamanlarda evden çıkarken çok süslenip, makyaj yaptığını görüyorum. Benden çok dışarıya güzel görünmeye çalışıyor sanki. Çok kötüyüm, artık dayanamıyorum…

Doğumdan sonra bazı kadınlarda bu tür değişiklikler olduğunu biliyorum. Ama senin eşinde bu durum biraz uzamış…

Bir de cinsel yaşamınızın uyumlu olup olmadığı konusunda tereddütlüyüm. Belki tatmin olmuyorsa, senden beklediğini bulamıyorsa, tümüyle vazgeçmiş olabilir.
Ancak arkadaşına attığı bu mesaj biraz anlamlı geldi bana. “Normal birine rastlamadığını” yazdığına göre, senden memnun değil anlaşılan. “Elimiz ayağımız rahat dursun” demekle neyi kastettiği ise ilginç…

Bir kadın cinselliği düşünmeden de bir başkasına gönül verebilir. Ailesinin evinden döndüğünde çok değişmişse, o çevredeki birine platonik olarak da ilgi duymuş olabilir.

Bir de insan kendini ne kadar suçlu hissederse, o kadar büyük olay çıkarır, bu bir gerçek…

Sen dayakçı, içkici, eşine eziyet eden bir koca olmadığına göre, senden uzak durması için ancak böyle iki neden görebiliyorum.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git