Doktorların Asla Söylemeyeceği Fibromiyalji Hastalığının 10 Gerçek Nedeni

Doktorların Asla Söylemeyeceği Fibromiyalji Hastalığının 10 Gerçek Nedeni
20 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 5.291 kez okundu.

Fibromiyalji yaygın olarak ağrıya neden olan ve ağrı ve basınca karşı direncinizi düşüren bir rahatsızlıktır. Bu hastalık aynı zamanda zihin bulanıklığına, depresyona, bilişsel bozukluklara ve uyku sorunlarına neden olmaktadır ve bilim adamları hala hastalığın asıl nedenini bulabilmiş değil. Bilinen herhangi bir tedavi de bulunmuyor ve doktorların tek yaptığı şey ise uzun vadede hiç etkili olmayan ilaçlar reçete ederek, hastalığın belirtilerini hafifletmeye çalışmaktır.

Ancak alternatif tıp uzmanları fibromiyalji hastalığının sebeplerinin bulunamaması gibi bir şeyi kabul etmiyorlar. Hastalığa neden olabilen 10 tane sebep olduğunu iddia ediyorlar. Bu sorunları tedavi ederek, ağrıdan ve hastalığın kendisinden kurtulabilirsiniz. İşte doktorlardan asla duyamayacağınız ancak fibromiyalji hastalığının 10 nedeni:

  1. Mikotoksinler

Mikotoksinler, fibromiyalji ve diğer ciddi hastalıklara neden olabilecek küfler tarafından üretilen zehirli bileşenlerdir. Dünya nüfusunun sadece %25’i bu bileşenlerden etkilenecek genlere sahiptir, bu yüzden eğer mikotoksinlere maruz kaldığınızı düşünüyorsanız, bir an önce idrar mikotoksin testi yaptırınız.

  1. Cıva Zehirlenmesi

Eğer dişlerinizde cıva dolgularınız varsa, bir an önce bunlardan kurtulun. Cıva sağlığınız için gerçekten tehlikeli olan bir ağır metaldir ve fibromiyalji hastalığının da ana sebeplerinden birisidir.

  1. Glutatiyon Eksikliği

Glutatiyon, çok fazla zehire maruz kalmadığınız sürece vücut tarafından geri dönüştürülen önemli bir moleküldür. Kimi zaman bedenimiz geri dönüşüm yapabilecek kadar enzime sahip olmaz ve glutatiyon üretir ki sonucunda fibromiyalji hastalığına yakalanırsınız.

  1. MTHFR Mutasyonu

MTHFR mutasyon testi yaptırın. Ne kadar fazla mutasyonunuz olursa, bedeniniz kurşun ve cıvayı o kadar zor atar.

  1. Küçük Bağırsak Bakterilerinin Fazla Büyümesi

Bedenimiz bakteriler ile doludur ki, bu normaldir ancak eğer dengesiz bir şekilde büyürlerse, bedenimiz sindirim ve besinleri emme kabiliyetini kaybeder ve bu durumda çok ciddi bazı sağlık sorunlarına neden olabilir.

  1. Sızıntılı Bağırsak

Sızıntılı bağırsak sendromu sayısız sağlık sorununa neden olan bir durumdur. Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa diğer sağlık sorunlarınız ile uğraşmadan önce ilk olarak bağırsağınızı tedavi etmelisiniz.

  1. Böbreküstü Bezi Yorgunluğu

Böbreküstü bezlerinizin yeterince çalışamamasına neden olan şey stres olup, bu durum eğer özellikle belirli gıdalara karşı hassasiyetiniz varsa fibromiyalji rahatsızlığına dönüşebilir.

  1. Beslenme Yetersizlikleri

B12, D vitamini veya magnezyum eksikliği genellikle fibromiyalji hastalığının ana nedenleri arasındadır.

  1. Kandida Büyümesi

Kandida bedenimizde küçük miktarlarda bulunan bir mantardır ve eğer kontrolsüz bir şekilde büyürlerse, dokularda ciddi hasarlara neden olabilirler. Eğer mantar kontrolsüz bir şekilde çoğalırsa, bağırsak duvarını parçalar ve kan akışınıza dahil olarak sağlığınızı riske atacak zehrini dolaşım sisteminize sokabilir.

  1. Tiroit Hastalıkları

Tüm dünya çapından binlerce insan, farkında dahi olmadan hipotiroidizm ve hipertiroidizm gibi tiroit rahatsızlıklarıyla başa çıkmaya çalışmaktadır. Tiroit hastalıkları oldukça tehlikelidir ve bedeninizde çok fazla zarara neden olabilir. Fibromiyalji gibi sorunların önüne geçebilmek için düzenli olarak tiroit hormonu seviyelerinizi kontrol ettirtin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git