Döküntü, Akne, Siyah Nokta ve Kırışıklıkları Geçiren Ev Yapımı Maske

Döküntü, Akne, Siyah Nokta ve Kırışıklıkları Geçiren Ev Yapımı Maske
3 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.656 kez okundu.

Akne veya döküntü gibi sayısız cilt hastalarından birine veya bir kaçına sahipseniz, tüm sorunlarınızı çözebilecek basit ve ev yapımı bir maske olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu, herhangi bir güzellik ürününden veya uygulamasından daha çok işe yarayan tamamen doğal bir çözümdür. Maske özellikle siyah noktalar için biçilmiş kaftandır ve kolaylıkla hazırlanabiliniyor. İşte, nasıl hazırlanacağı:

Malzemeler

  • 1 yumurta
  • 2 cam kap
  • Kağıt havlu veya tuvalet kağıdı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Uygulamak istediğiniz bölgeye bağlı olarak kağıt havluları küçük parçalara bölün ve yumurtanın sarısıyla beyazını ayırdıktan sonra bir çatal yardımıyla iyice çırpın. Ardından çırptığınız yumurta akını yüzünüze uygulayın ve bölgenin üzerine bir parça kağıt havlu koyup, 30 dakika kadar bekleyin. Daha sonra kağıt havluyu nazikçe çıkartın ve sonunda ılık su ile bölgeyi yıkayın. Bu basit maske cildinizi temizleyecek ve siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Cildinizi nemlendirmek için çırptığınız yumurta sarılarını da daha sonra uygulayabilirsiniz. Su ile yıkamadan önce 10 dakika boyunca beklemeyi de unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git