Dolaşım Sisteminizi Geliştiren ve Sayısız Rahatsızlığı Önleyen Doğal Smoothie

Dolaşım Sisteminizi Geliştiren ve Sayısız Rahatsızlığı Önleyen Doğal Smoothie
28 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.916 kez okundu.

Dolaşım sistemimiz tüm bedenimize oksijenin ve besinlerin dağıtılmasından sorumludur ve genel sağlığımız için de oldukça önemlidir. Doğru bir şekilde çalışmadığında varisli damarlar da dahil olmak üzere bir çok sağlık sorununuza neden olur. Her ne kadar bu sorunlar reçeteli ilaçlarla da tedavi edilebiliniyor da olsa, bugün sizlerle paylaşacağımız tarif sayesinde doğal yöntemlerle tedavi etmeniz mümkün olacak.

Dolaşım sistemimiz kanı ve lenfleri tüm bedenimiz boyunca hareket ettirir ve aynı zamanda önemli besinleri dağıtır. Ek olarak beden ısımızı düzenler, enfeksiyonlara karşı savaşır ve sağlıklı kalmaya devam edebilmemiz için pH seviyelerimizi ayarlar. Bir şekilde doğru çalışmadığında birçok sağlık sorununa neden olur ve bu yüzden her zaman doğru bir şekilde çalıştığından emin olmanız gerekmektedir. Neyse ki, tüm bunların hepsini aşağıda bulacağınız bir smoothie ile önlemeniz mümkün. Varisli damarları ve diğer kalp ve damar sorunlarını tedavi etmesinin yanı sıra, bu smoothie birçok fayda da sunuyor. Hazırlığı ise oldukça kolay ve tüm malzemeleri kolayca bulabildiğiniz gibi oldukça da ucuza satın alabilirsiniz. İşte, şu şekilde hazırlamanız gerekiyor.

Malzemeler

  • 1 greyfurt
  • 10 böğürtlen
  • 5 santim zencefil
  • 1 bardak maden suyu

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Greyfurtu blenderdan geçirin ve içine böğürtlenleri, zencefili ve maden suyunu ekleyin.

Smoothieyi uzun bir bardağa alın ve tazeyken tüketin.

2 hafta boyunca her sabah aç karnınıza bir bardak tüketin.

Üçüncü haftaya geldiğinizde, bir haftada üç sefer, dördüncü haftaya geldiğinizde bir haftada iki sefer tüketebilirsiniz. Beşinci haftaya geldiğinizde kürünüze yeniden başlayabilirsiniz.

Bu harika smoothie sahip olduğu besinlerin kombinasyonu ve özellikleri sayesinde dolaşım sisteminizi oldukça geliştirecektir. Böğürtlenler yeni kırmızı kan hücrelerinin ve damarlardaki yağ birikimini önleyen flavonoidlerin üretimini arttıran demir içermektedir. Greyfurt ise C vitamini ve su açısından zengin meyvelerden biridir ve bağışıklık sisteminizi de güçlendirerek, varisli damarlar gibi birçok sorunla mücadele etmenize yardımcı olabilir. Son olarak zencefil ise kalp sağlığınıza katkıda bulunacak güçlü bir iltihaplanma karşıtı özelliğe sahiptir.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz ve lütfen paylaşmayı unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git