Dolaşımınız Zayıfsa Sadece Bunları Deneyerek 20 Dakikada Çözümü Sağlayın

Dolaşımınız Zayıfsa Sadece Bunları Deneyerek 20 Dakikada Çözümü Sağlayın
28 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 789 kez okundu.

Dolaşım sorunları genellikle insanları yaşlarına bakmaksızın etkileyen bir sorundur ve nedeni çok farklı olabilir ancak ana nedeni durağan bir yaşam tarzı ve kötü beslenmedir.

Sağlığımız, beslenmemizin ne denli dengeli olduğundan ve hayatımız boyunca ne kadar çok fiziksel aktivite yaptığımızdan doğrudan etkilenmektedir. Bu yüzden abur cubur yemek ve tüm gününüzü yatakta ya da televizyon karşısında geçirmek her ne kadar eğlenceli ve keyifli de olsa, bu alışkanlıklarımızın sağlığımız üzerinde olumsuz etkileri olduğunu unutmamak gerekiyor.

Fiziksel hareketsizlik ve kötü beslenmeden en çabuk etkilenen sistemimiz dolaşım sistemimizdir çünkü kanımız yağ ve diğer maddeler ile dolmaya başlar. Yıllar içerisinde bu durum tıkanıklara neden olur ve ciddi sağlık sorunları yaşarız.

Bugün dolaşımınızı geliştirmenize yardımcı olacak bir dizi egzersizi sizlerle paylaşıyor olacağız. Ancak bu fiziksel aktiviteler ile birlikte iyi bir beslenme programı da benimsemeniz gerekmektedir.

Esneme

Hareketlere başlamadan önce yerde ayak parmaklarınıza dokunmaya çalışarak ve bir dizi diğer hareketlerle kaslarınızı esnetin ve daha sonra aşağıdaki egzersizleri dikkatlice uygulayınız.

Boyun Egzersizleri

Başınızda yavaş hareketler gerçekleştirin. İlk olarak başınızı sol omzunuza yatırın ve birkaç saniye bu şekilde bekledikten sonra tam aksi yönü için hareketi tekrarlayın. Daha sonra başınızı yavaşça ileri ve geri hareket ettirerek, çenenizin göğsünüze değmesini sağlayın. 10 kez tekrar yapın.

Şınav

Sabahları duştan çıktıktan sonra 10 tane şınav çekmenizi öneriyoruz. Bu, kollarınızdaki kan akışının hızlanmasına yardımcı olacaktır.

El Egzersizleri

Bu egzersiz oldukça kolaydır. Ellerinizi ve parmaklarınızı teker teker diğer elinizle çekerek ileri doğru esnetin ardından elinizle sıkı bir yumruk yapın. Bunu 10 sefer tekrarlayın ve ellerinizdeki kasılmalardan kurtulun.

Koşu

Haftada iki veya üç sefer koşmanızı öneriyoruz. Bu, bacaklarınızdaki dolaşımın hızlanmasını sağlayacaktır.

Dans

Hiçbir şey dans kadar sizi rahatlatamaz. Dans etmenizi veya dans içeren bir terapiye kaydolmanızı öneriyoruz. Bu, kesinlikle stresinizi azaltacak ve tüm bedeninizi hareket ettirdiğinden dolayı dolaşımınızı önemli ölçüde iyileştirecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git