Eğer Tavuk Etinde Bunu Görürseniz Yemeden Önce İki Kez Düşünün

Eğer Tavuk Etinde Bunu Görürseniz Yemeden Önce İki Kez Düşünün
12 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.992 kez okundu.

İnsan ırkı her zamankinden çok daha fazla et tüketmektedir çünkü tavuk eti giderek daha popüler bir protein kaynağı olmaktadır. Tavuk yetiştiricilerinin piyasaya hızlı bir şekilde ürün sunmalarına ve bunu oldukça uygun fiyatlarla yapmalarına şaşırmamak gerekiyor. Giderek artan bir miktarla, daha fazla tavuk göğsü üzerinde bu beyaz çizgiye sahip olmaya başlamıştır. Bu beyaz çizgiler, fabrikalarda yetiştirilen hayvanlarda oluşan bir tür yağ çizgisidir.

Bu beyaz çizgiler, tavuklara özgü bir kas hastalığı olan “beyaz çizgi” adlı bir rahatsızlığın belirtisidir. Tüketimi zararlı değildir ancak tavuğun yetiştirildiği şartlar hakkında size birçok bilgi verir. Hemen aşağıda tavuğun muhtemel yetiştirilme şartları hakkında bazı detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

285 tavuk ile yapılan bir deneyde, bu tavukların %96’sında beyaz çizgi tespit edilmiş ve etlerinin olağandan daha sert olduğu bulunmuştur. Bu hastalığa sahip olan tavuklardaki yağ oranı %224 oranında daha fazladır. Daha hızlı bir şekilde yetiştirilmeye çalışıldıkça, giderek daha fazla tavuk bu hastalığa yakalanmaktadır.

Tavuk göğsü, yağsız protein açısından popüler bir kaynaktır. Kaslarda görünen herhangi bir beyaz çizgi, bu tavuktan elde edilen her türlü üründeki genel yağ içeriğinin çok daha fazla olduğunun göstergesidir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git