Egzersiz veya Diyet Yapmadan Kilo Vermenin 7 Kolay Yolu

Egzersiz veya Diyet Yapmadan Kilo Vermenin 7 Kolay Yolu
22 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 948 kez okundu.

Kilo vermek için seçeceğiniz yöntemler ne kadar kolay olursa, onlara o kadar bağlı olursunuz. Ancak aşağıda paylaştığımız maddelerden ne kadar çoğunu uygularsanız, o kadar da fazla kilo verirsiniz. Haydi, başlayalım!

Diyet veya Egzersiz Yapmadan Kilo Nasıl Verilir?

  1. Sıvı Kalorilerinizi Akıllıca Seçin

Tatlandırılmış içeceklerde bolca kalori bulunur ve bunlar açlığınızı da bastırmaz. Daha iyi seçenekler için su (tatlandırmak için limon ekleyebilirsiniz), yağsız veya düşük yağlı süt veya %100 meyve suyu tercih edin.

Yeşil çay ise bir diğer harika seçenektir. Yapılan araştırmalar yeşil çayın kanseri ve kalp rahatsızlıklarını önlediğini, kolesterolü düşürdüğünü, şeker hastalığını engellediğini ve kilo vermeye yardımcı olduğunu kanıtlamıştır. Şekerli ve şişelenmiş ürünler yerine kendi çayınızı kendiniz yapmaya çalışın.

  1. Daha Fazla Sulu Öğün Tüketin

Kilo vermek için harika bir diğer yol ise su ağırlıklı meyve ve sebzeleri tüketmektir. Bu yiyeceklerdeki su ve lif sizi birçok kalori alımından koruyacaktır. Bu yiyecekleri öğünlerinize başlamadan önce tüketmeye çalışın, bu sayede öğünleriniz sırasında daha az kalori tüketme eğilimde olacaksınızdır.

  1. Daha Fazla Tam Tahıllı Ürün Tüketin

Refine edilmiş ürünler (beyaz ekmek, kek, kurabiye) yerine tam tahıllı ürünler (tam tahıllı ekmek, makarna, pirinç) tüketmek lif alımınızı arttıracak ve dolayısıyla daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

  1. Geceleri Daha Erken Dişinizi Fırçalayın

Geceleri dişinizi fırçalayarak, daha sonrasında bir şeyler yeme ihtimalinizi düşürmüş olursunuz. Bu, yatmadan önceki düşüncesiz atıştırmalarınızı engellemeye yardımcı olacak küçük bir hiledir.

  1. Her Gün Kahvaltı Edin

Sabahları kahvaltı ile metabolizmanızı hareketlendirin. Birçok insan kahvaltıyı atlamanın, daha az kalori alımına neden olacağını düşünür ve genellikle gün içerisinde daha çok kalori tüketirler. Kahvaltıyı atlamak, size faydadan çok zarar sağlayacaktır.

  1. Gün İçinde Daha Çok Adım Atın

Asansör yerine merdivenleri kullanın, gittiğiniz alışveriş merkezindeki en uzak park alanına park edin, vb. Adım sayan cihazlardan satın alın ve gün içerisinde kaç adım attığınızı bir kenara not edin. Başlangıç için günlük en az 8000 ila 10000 arasında adım hedefleyin.

  1. Her Öğünde Protein

Her öğününüzde ve ara öğününüzde doğal bir protein kaynağı tüketmek sizi daha uzun süre tok tutacaktır. Yağsız et, yumurta, nohut, yoğurt ve hatta protein tozu harika birer yağ yakıcıdır. Bu gıdaların ek faydası ise harika termik etkilerinin olmasıdır. Bu sayede sindirim yolu ile yağ ve karbonhidratlardan daha fazla kalori yakarlar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git