Erkekleri etkilemenin en pratik 5 yolu

Erkekleri etkilemenin en pratik 5 yolu
15 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 4.363 kez okundu.

Kadınlar bunu rahatlıkla itiraf edemeseler dahi neredeyse hepsi erkeklerin ilgisini çekmek için neler yapabileceklerini ve onları etkilemenin yollarının neler olduğunu merak eder. Pek çok kadın bu konu ile ilgili kendilerince bazı taktikler üretseler de genellikle erkeklerin kadınlarda önemsedikleri bazı özellikler bulunur. İşte bu yazımızda kadınlara rehberlik edeceğini düşündüğümüz bazı püf noktalarını paylaşacağız.

Erkekleri 5 Adımda Etkileyin

Kendinize Güvenin

Her ne kadar erkeklerin zeki kadınlardan çok hoşlanmadıkları kanısı bulunuyor olsa da bu aslında çok yanlış bir inanıştır. Bir erkeği etkilemenin yolları arasında en önemli nokta kadınların kendilerine güvenlerinin tam olması ve kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleridir. Erkekler kendine güven duymayan ve dolayısı ile kendilerine tam olarak saygı duymayan, daima tüm konularda erkeğin kanatlarının altına gizlenmeye uğraşan bir kadındansa doğru zamanda meydan okuyabilen güçlü kadınları çok daha çekici bulurlar.

Erkeğe Çok İlgi Göstermeyin

Erkekler yaradılışları gereği şımartılmayı ve pohpohlanmayı severler. Fakat bir erkeğe gereğinden çok önem vermek ve aşırı ilgi göstermek onu kaybetmeye neden olabilmektedir. Bunun nedeni erkeklerin sanılandan çok daha hızlı bir şekilde şımarmalarıdır. Onun üzerine ne kadar çok düşerseniz o da o hızla kendini olduğundan çok daha fazla bir şey sanmaya başlar.

Gizemli Kalın

Bir erkekle tanıştığınızda iyi niyetli davranarak ona öğrenmesi gerektiğinden daha çoğunu anlatmayın. Bu bir erkeği etkilemenin yolları arasında altın kural niteliğindedir. Aileniz ile ilgili detaylarınızı, eski ilişkilerinizi kısaca geçmişinizi ona anlatıp size ilgi duymasını umarsanız büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Neredeyse erkeklerin hiç biri sevgilisini kankası gibi görmekten hoşlanmaz işte bu sebeple izin verin yaşantınızdaki erkek sizi çözebilmek için uğraş göstersin. Hem sizi hem de hayatınızı merak etsin ve daha yakından tanıyabilmek adına efor sarf etsin. Hayatta pek çok konuda olduğu gibi kolay tüketilebilen şeyler en kolay ve en hızlı vazgeçilen şeylerdir. Bir erkek sizi elde edebilmek ve sizi tanımak adına ne kadar uğraş verirse size duyduğu değer de o kadar artar.

Uyumun Dozajını Kaçırmayın

Şüphesiz ki bir erkeği etkilemenin yolları arasında en isabetlilerinden biri uyumlu bir karaktere sahip olabilmektir. Fakat burada önemli olan nokta uyum göstermek için abartılı hareketler sergilemekten kaçınmaktır. Ona anlayışlı davranmak ve onunla uyum sağlamak adına kendi kişisel prensiplerinizden uzaklaşmanız halinde o sizi sevgilisinden çok arkadaşı gibi görmeye başlar ve bu da ilişkinizin heyecanını kaybetmesine sebep olur.

Her İsteğini Kabul Etmeyin

Sizin sesinizi her duymak istediğinde ya da sizi her görmek istediğinde onu hazır bekliyormuş gibi bir tavır takınmayın. Yani sizi her aramasında telefona cevap vermeyin ve hatta bazen farklı bir programınız bulunduğunu bahane ederek müsait olmadığınızı söyleyin. Hayatınızdaki erkek sizinle her iletişim kurmak istediğinde onun bu isteğine cevap verirseniz o sizi tamamen etkisi altına aldığını düşünmesine sebep olur ve bu da kısa bir dönemin ardından size duyduğu alakasının azalmasına neden olur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git