Erkekleri Kolayca Anlamanız İçin Püf Noktaları

Erkekleri Kolayca Anlamanız İçin Püf Noktaları
20 Mart 2017 tarihinde eklendi, 2.060 kez okundu.

erkekleri-anlamakErkekleri anlamak kadınları anlamak kadar olmasa da zordur. Çünkü kadınlar gibi direk söylemek yerine olayları ve konuları dolaylı söyleyip, uzatarak anlatmayı tercih ederler. Bunun içinde bir kadın olarak yeni bir lisan öğreniyor gibi erkeklerin dili öğrenmek gerekir. Bunu yapmak sanıldığı kadar da zor değildir. Bazı ayrıntılara dikkat etmek yeterli olacaktır.

İşte Size Erkekleri Anlamanın Püf Noktaları;

Seven Erkek Ne Yapar?

 • Seven erkek sizi sahiplenir ve çevresindeki herkese sizi sevgilim, aşkım, yeni kız arkadaşım gibi tabirlerle tanıtır. Şayet en yakın arkadaşlarına bile sizi halen arkadaşım diye tanıtıyorsa, gerçekten halen arkadaşısınız ve onun için özel biri değilsiniz demektir.
 • Sizin için sürekli bir şeyler yapma çabasındadır. Okul çıkışınızda bekler, iş çıkışınızda bekler, sırf sizinle zaman geçirmek için sizi eve bırakıp kendisi bir o kadar daha yol geri döner, sinema bileti ya da konser biletinizi alarak birlikte vakit geçirmek için çaba sarf eder.
 • Sizi mutlu etmek için uğraşır. Çok beğendiği ve onu almak için para biriktirdiği bir şeyden vazgeçip, biriktirdiği para ile sizin mutlu olacağınızı bildiği bir şeyi almayı tercih eder.
 • İçgüdüsel olarak sizi koruma hissine kapılır. Size başka birinin saygısızlık etmesine müsaade etmez ve o kişiye karşı tavrını alarak haddini bildirir. Tüm bunlar size olan sevgi ve saygısındandır.
 • Kıskançlık duyguları kabarır ve herkesten kıskanmaya başlar. Üstelik kıskanıyor olmayı da kabullenmez.

Erkek Dünyasının Öncelikleri;

Erkekler, güçlü, başarılı ve gurur kaynağı olmayı severler bu yüzdende iş onların önceliğidir. İş dünyasında başarılı olmak ve bu başarıdan övünmek hoşlarına gider. Çünkü aileleri için gurur kaynağı olabilmenin yolu başarıdan geçer. Bu yüzden sizi, çocuklarını yani ailesini ihmal etmediği sürece işe ayırdıkları zamanı küçümsemeyin, rahatsızlık duymayın aksine destek olarak ona gururlandığınızı hissettirin.

Nelerden Hoşlanmazlar?

 • Küçük detaylar için yapılan uzun konuşmalardan hoşlanmazlar ve bunu sırf siz huysuzluk etmeyin diye dinlerler. Yani o gün alışverişte beğendiğiniz elbisenin üzerindeki çiçeklerine kadar anlatıp, bir elbise için yaklaşık 50 cümle kurmanızdan hoşlanmazlar. Böyle uzun konuşmalara verecekleri cevap kısa ve net olur. ‘’Üzülme daha güzelini alırsın’’ gibi kısa cevap vereceklerdir.
 • Hata yaptıkları konularda uzun ve öfkeli bir nutuk dinlemekten hiç hoşlanmazlar. Çünkü eleştirilmeyi sevmezler. Hoşunuza gitmese de, çok sinirlenseniz de, ‘’bu yaptığından hiç hoşlanmadım ama şimdi konuşmak istemiyorum daha sakinken konuşalım’’ demek daha iyi olacaktır. Çünkü diğer türlü sizi dinlemeyecek ve hiç tepki vermeyecektir. Tepki vermemesi sizi daha çok sinirlenip öfkelendireceği için, sakinken konuşmayı deneyin.
 • Erkeğin olumsuz huylarını direk söylemek yerine, tersini yaptığında pozitif cümleler kurarak, negatif huylarından vazgeçirin. Örneğin, ‘’Özel günleri unutmaman çok hoşuma gidiyor.’’, “Giyimine titizlik göstermeni takdir ediyorum.”, “Senin gibi eşim olduğu için çok şanslıyım.” Ve benzeri cümleler onun gururlanmasını sağlayacak ve aksi davranışlarda bulunmamaya daha özenli davranacaktır.
 • İlgi alanına girmeyen konularda konuşmayı sevmezler. Konuşanı dinlemeyi hiç sevmezler. Bu nedenle hoşlandığı konulardan muhabbet açmak örneğin maç, siyaset vb. onu mutlu edecektir.

Erkeklerin Kurduğu Fakat Anlamı Farklı Olan Cümleler;

 • ‘’Hayatım bu hafta sonu bizim çocuklarla denize açılıp balık tutup, mangal yapacağız’’

Aslında bu cümlenin anlamı ‘’Siz kadınlardan uzak bir gün geçirerek biz erkek arkadaşlarla kafa dinlemek istiyoruz’’ demektir. Balık ve mangal sadece inandırıcı bir bahanedir.

 • ‘’Bu erkeleri ilgilendiren bir şey canım sen anlamazsın’’

Bu cümlenin anlamı ise, ‘’Sana anlatmaya üşeniyorum o kadar kafa da yoramam çenede yoramam’’ demektir.

 • ‘’Yemeği yapmana yardım etmemi ister misin hayatım’’

Aslında ‘’Açlıktan ölüyorum neden halen yemek hazır değil ki’’ demektir.

 • ‘’Bunu sana anlatmam çok uzun sürer canım’’

Bunun anlamı ise ‘’Bu saçma sapan makinanın nasıl çalıştığını ben de bilmiyorum’’ demektir.

 • ‘’Sabahtan beri çok yoruldun hayatım artık temizliğe ara ver bence’’

Aslında size ‘’Yeter artık izlediğim maçın içine ettin. Kapat şu elektrik süpürgesini’’ demek istiyordur.

 • ‘’Yine ne yaptım hayatım’’

Doğrusu ‘’Beni yine nasıl yakaladın’’ demektir.

Erkeleri anlamak için onların dilini öğrenmeniz yeterlidir.

Asında yoğun bir günün ardından dinlenmeleri, maç seyretmeyi istemeleri, ayaklarını uzatıp gazete okumaları son derece olağan bir durumdur. Ancak, bunu her gün tekrarlamaları, çocuklarının dersleri ile hiç ilgilenmemeleri, sizinle muhabbet edecek ortak hiçbir konu kalmaması gibi durumlarda ve her hafta sonu bir arkadaş muhabbeti gündeme geldiğinde tehlike çanları çalıyor demektir. Ya onu fazla sıkarak evden uzaklaşmasını sağladınız, ya da artık eşiniz farklı arayışların peşinde ve yeni heyecanlar arıyor demektir.

Eşinizin İlgisini Tekrar Nasıl Çekebilirsiniz?

 • Sürekli bakımlı olmalısınız.
 • Her gün güler yüzle karşılamalısınız.
 • Gereksiz konuşup yormamalı onun gün içinde neler yaptığını, gününün nasıl geçtiğini sormalısınız.
 • Günlük rutin yapılan yaşam tarzınıza bazı renkler katmalısınız.
 • Ortak aile dostlarınızla daha sık görüşmelisiniz.
 • Hafta sonları ailece etkinlikler konusunda sürprizler hazırlamalısınız.
 • Özel günler ve kutlamalar için organizasyonlar yaparak hayatınıza renk katmalısınız.
 • Ev dekorasyonundan, porselen yemek takımlarına kadar bazı değişiklikler yapmalı, sofranızı daha özenle hazırlamalısınız.
 • Kısa ve küçük tatiller, her zaman yapılan aktiviteler dışında yürüyüş, resim yapma, fotoğrafçılık, müzik dersi almak, yabancı dil kursuna katılmak, evde küçük bakım, onarım gibi işler yaparak oyalanacak işler bulmak gibi birlikte yapabileceğiniz işler yaratmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git