Erkeklerin Beden Dili Kılavuzu

Erkeklerin Beden Dili Kılavuzu
28 Mart 2017 tarihinde eklendi, 2.174 kez okundu.

Karşınızdaki erkeği sizinle bir araya geldiğinde kullandığı beden hareketlerinden tanıyabileceğinizi biliyor musunuz? Beden dili ile bir insan ile ilgili birçok detayı aslında kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Önemli olan hangi hareketin ne anlama geldiğini bilmek. İşte, bunun içinde bu yazımızdan rahatlıkla faydalanabilir ve hayatınızın erkeği sizin için neler düşünüyor kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Gözler kalbin gerçekten aynası mı? Sizinleyken sürekli çenesine dokunması ne ifade ediyor? İşte ilk buluşmada erkekleri ele veren beden dili hareketlerinin anlamları.

Diyelim ki günlerdir ayaklarınızı yerden kesen o adam ile buluşmanız sonunda gerçekleşti. Ancak karşınızdaki erkeğin sizinle ilgili ne düşündüğünü ya da size ne hissettiğini anlamakta zorlanıyorsunuz. Üzülmeyin! Bu durumda yapmanız gereken tek şey onu dikkatle gözlemlemek ve beden dilini doğru okumaya çalışmak. İşte erkekleri ele veren beden dili kılavuzu…

Size karşı ilgisi var mı diye merak ediyorsanız ellerini takip edin!

Şayet buluştuğunuz kişi görüşme esnasında sık sık çenesini ya da yüzünün farklı bölgelerini elliyorsa tam isabet! Çünkü bu size karşı ilgi duyduğunu gösterir. Karşınızdaki erkeğin size karşı dolu olup olmadığını anlamak adına onun beden hareketlerini takip edin. Saçlarına, kulaklarına ya da çenesine dokunuyor veya gözlerini ovuşturuyorsa bingo! Bu her şeyin tam da olması gerektiği gibi olduğunun göstergesidir.

Sizden sıkılmıyor aksine çok hoşlanıyor!

Bir taraftan sizinle konuşuyor ve bir taraftan ise çatal, kaşık ya da bardakla mı oynuyor? Endişelenmeyin! Bu sandığınız gibi sizinle olmaktan sıkıldığı anlamına gelmiyor daha da güzeli işin aslında sizden hoşlandığını gösteriyor. Uzmanlara göre bir kadın ile buluşan erkek görüşme esnasında daima farklı objeler ile uğraşma gereksinimi duyuyorsa bu karşısındaki kadından çok hoşlandığı anlamını taşıyor.

Korkmayın bu bir tik değil sana çıldırıyorum demenin bedensel hali!

Uzmanlara göre hoşlandıkları kadınlar ile buluşan erkekler konuşurken normalin üzerinde bir neşeye sahip oluyor ve hatta bazen içlerindeki coşku nedeni ile el ve kol hareketlerinde istemsiz olarak aşırıya bile kaçabiliyorlar. Ayrıca herkes tarafından bilinmeyen bir detay daha var. Şayet buluştuğunuz erkek görüşme esnasında daima gözlerini büyütüp kaşlarını oynatıyorsa hedefi on ikiden vurdunuz demektir! Çünkü bu harekette senin için deliriyorum demenin bir başka yöntemidir.

Temaslara dikkat!

İlk buluşmanızın ardından biraz zaman geçtikten sonra size bilinçsiz olarak dokunmaya başladıysa doğru yoldasınız demek. Şayet bir erkek gerçekten size karşı his besliyorsa her ne kadar çekingen bile olsa elinize, sırtınıza ya da dirseğinize bir şekilde dokunma gereksinimi duyacaktır. Bu nedenle onu takip edin. Bir erkek bir kadından hoşlanıyorsa ne kadar dikkat ederse etsin mutlaka onunla tensel temasa girer. Bu herhangi bir sohbet anında keyifli bir kahkaha ile sırta minik bir dokunuşta olabilir ya da bir yerden bir yere geçerken fark etmeden kolunuzu tutması da. Burada önemli olan hoşlandığınız erkeğin bu hareketleri bilinçli olarak yapıp yapmadığına özen göstermenizdir.

Gözü ile telefon ekranınızı takip ediyorsa kesinlikle kıskanıyor!

Telefonunuz çaldığında sizden önce telefonunuzun ekranına bakıyor ve kiminle konuştuğunuza kulak kesiliyorsa ya da telefonunuzu elinize aldığında gözü ile kiminle yazıştığınızı takip etmeye çalışıyorsa kesinlikle merakından çıldırıyor demektir. Ondan başka birinin size yazıyor olması ya da araması sizden gerçekten hoşlanıyorsa onu kıskançlıktan çıldırma noktasına hızla getirecektir. Bunu telefonu bıraktığınızda kısa süreli tutukluğundan ya da gereksiz sinirinden anlamanız oldukça kolaydır. Erkekler, kadınlardan farklı olarak kıskançlık ve sinirlerini çok fazla gizleyebilen varlıklar değildir ve bu nedenle kendilerini çok kolay bir şekilde ele verir.

Paylaştığımız bu minik detaylar hoşlandığınız erkeğin sizden gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanıza büyük ölçüde yardımcı olacak olsa da unutmamanız gereken en önemli nokta bir erkeğin sizden hoşlandığını çok fazla içinde tutamayacağıdır. Çok uzun süre görüştüğünüz halde hala size olan duygularını tam olarak ifade etmeyi başaramadıysa zamanınızı öldürmek yerine ona minik mesajlar verebilirsiniz. Bunun için sizde beden dilinizi kullanabileceğiniz gibi açık açık konuşma yoluna da gidebilirsiniz. Çünkü ne yazık ki pek çok hoşlantı ne yazık ki çekimserlik nedeni ile henüz ilişki yoluna girmeden birer kankalığa dönüşebilmektedir. Şayet onun sizin için doğru insan olduğunu düşünüyor ve bu hareketlerden bir ya da bir kaçına şahit oluyorsanız onun gözlerinin içerisine bakarak ”Bana karşı ne hissediyorsun?” ya da ”Bu görüşmelerimizin sonunun nereye varmasını istiyorsun?” gibi sorular ile onu direk olarak konuya çekebilir ve sonrasında vereceği cevaba göre gerçekten sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git