Erkeklerin Kadınlardan Bekledikleri!

Erkeklerin Kadınlardan Bekledikleri!
20 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.450 kez okundu.

erkekler ne isterErkekler, üstlendikleri sorumluluklarının yanında mutlu olmak için partnerlerinden bazı beklentileri vardır. Bu beklentiler onların en doğal haklarıdır. Çünkü eşlerine ve çocuklarına karşı üstlendikleri sorumluluklar azımsanmayacak kadar çoktur.

 • Sağlıklı Ve Doyumlu Bir Cinsel İlişki; Her erkek doyumlu ve sağlıklı cinsel hayatı olsun ister. Cinsel yaşam kişinin beden ve ruh sağlığı için gerekli ve önemlidir. Eşi ile sağlıklı ve dengeli bir cinsel yaşamı olmayan erkekler genelde mutluluğu farklı kişi ve ortamlarda arama yoluna gider. Bu durum sağlık açısından da aile birliği ve ilkeleri açısından da hatalı bir davranıştır. Eşler kesinlikle aşk ve sevgi yok ise evlenmemelidir. Evlilik ciddi bir müessesedir ve cinsellik ötelenecek bir durum asla değildir. Cinsel yaşamda en önemli konu ten uyuşmasıdır ve eşler kesinlikle karşılıklı ve coşkulu istek duymalı, cinselliği doyumlu bir şekilde yaşamalıdır.
 • Sadakat Ve Güven; Günümüzde en çok suiistimal edilen konulardan olup, sadakat ve güven duygusunun olmadığı bir birliktelik sonu olmayan, er geç dağılmaya aday bir birliktelik olarak görünmektedir. Güven olmayan birliktelikler endişe, şüphe gibi kişiyi yıpratan duyguları içinde barındırır. Dolayısı ile mutsuz olunur. Sadakat ve güven aile ocağının mendireğidir. Yani kolay kolay yıkılmaz.
 • Sevilmek Ve Bu Duyguyu Sürekli Hissetmek; Erkekler evin reisi olarak adlandırılsa da, aslında çocuk gibidir. Sevilmeyi ve bunu hissetmeyi isterler. Partnerinize sürekli onu sevdiğinizi, onunla gururlandığınızı söylemeniz hoşuna gidecektir. İltifat etmeniz, sarılmanız, başınızı omuzuna yaslayarak onunla olmanın sizi mutlu ettiğini hissettirmeniz onu da mutlu edecek ve sevildiğinden emin olacaktır.
 • Takdir Görmek Ve Övülmek; Eşinizi sürekli eleştiren, hatalarını yüzüne vuran bir kişi olmamalısınız. Aksine övgü dolu sözlerle, yaptığı olumlu davranışları takdir etmeli ve ondan hoşnut olduğunuzu ifade etmelisiniz. Hatta toplum içinde eşinizi her fırsatta onure etmeli, onu övgü dolu sözlerle onunla gurur duyduğunuzu vurgulamalısınız. Böylece bazı hatalarını da esprili bir biçimde söylemeniz onu üzmeyecek aksine sizin gözünüzde mükemmel olabilmek için daha da gayret edecektir.
 • Beğenildiğini Hissetmek; Eşimizi her hali ile beğendiğinizi, giyimine, bakımına, ailesine gösterdiği itinadan hoşlandığınızı, örnek bir eş, harika bir baba olduğunu vurgulamalısınız. Onlar beğenildiklerini hissetmekten çok zevk alırlar. Ona ayrıcalıklı olduğunu hissettirmelisiniz.
 • İlgilenilmek; Erkekler kendileri ile ilgilenilmesinden çok hoşlanırlar. “nasılsın”, “günün nasıl geçti”. “harika görünüyorsun”, “benim kocam çok yakışıklı” gibi sözler onları çocuk gibi mutlu etmektedir. Bu nedenle onunla sürekli ilgilenin ki sizden görmediği iltifatları başkalarından duyduğunda farklı durumlar gelişmesin.
 • Hoşgörü Beklemek; Hatasız olmak mümkün değildir. Bilerek ya da bilmeyerek herkes hata yapabilir. Özellikle eşlerinizin hatalarını sürekli yüzüne vurmamalısınız. Aksine daha hoşgörülü davranarak onun kalbini tekrar tekrar fethedebilirsiniz. Hoşgörülü olmak erdemli olan kişilere has bir özelliktir. Özellikle evlilik müessesesi hoşgörü ile yürütülmesi gereken bir kurumdur.
 • Huzurlu ve Rahat Olmak; Erkekler kadın dırdırını sevmezler. Bu nedenle gereksiz konuşmalardan kaçınarak onun başını şişirmemeye özen gösterin. Kendisini rahat ve huzurlu hisseden erkek eşi ve çocuklarını da mutlu eder.
 • Monoloğu Değil Diyaloğu Sevmek; Tek taraflı ve sürekli konuşmak yerine karşılıklı fikir alış verişi yapılan sohbetleri tercih edin. Sorunlar olursa ertelemeden diyalogla çözmeyi deneyin, halı altına süpürülen sorunlar ileride içinden çıkılmaz bir hal alabileceği unutulmamalıdır.
 • Annelerine Karşı Saygı Beklerler; Asırlardır sürüp gelen gelin- kaynana anlaşmazlığı günümüzde de çoğunluğun yaşadığı bir sorundur. Ancak sevdiğin erkeğin annesi onu dünyaya getirerek büyüten ve öğreten onun için fedakârlıklar yapan özel kişidir. Bu nedenle annesine saygı duyulmaması onu üzer, bu durum da karı koca arasına soğukluk yaşanmasına neden olur. Oysa kayınvalidelerini sevmeyen gelinler bir gün sevilmeyen kayınvalide olabileceklerini düşünmelidir.
 • Mukayese Edilmekten Hoşlanmazlar; Hiç kimse bir başka kişi ile mukayese edilmeyi sevmez fakat özellikle erkekler bu konuda daha hassastır. Eşinizi arkadaşlarınızın eşleri ile ya da ortak tanıdıklarınızla mukayeseler yaparak onu üzmeyin, aksine düzeltmesini istediğiniz bir yanı varsa bunu çok daha net ve anlaşılır cümlelerle kelimeleri seçerek kendisine ifade edin. Böylece hem eşiniz hem de kendiniz daha mutlu olursunuz.
 • Kalabalık Ortamda Dikkat Çekmek İsterler; Arkadaş toplantıları, aile yemekleri, iş yemekleri gibi ortamlarda eşinize özenli davranarak gerektiğinde övgü ile bahsederek onurlandırın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git