Eski Sevgilisi

Eski Sevgilisi
14 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.377 kez okundu.

Ben 23 yaşındayım. Benden 15 yaş büyük olan eşimle iki yıl önce evlendim.

Şimdiye kadar ciddi bir sorun yaşamamıştık. Ancak eşimin benden önce bir süre birlikte yaşadığı kadının aniden ortaya çıkması evliliğimize gölge düşürdü.

Eşim uzun yıllar Almanya’da bulunmuş. Sanırım eski sevgilisiyle de orada tanışmış. Evlenmeden önce ayrılmışlar, ancak o kadın benimle evlenmesini bir türlü hazmedememiş.

Bir süredir eşimi arıyor. Telefona ben çıktığımda da utanmadan eşimi istiyor benden. Bazen de terbiyesizce konuşuyor. Ben de bu durumda eşime yükleniyorum.

Eşim bu ilişkinin geçmişte kaldığını, şimdi yalnızca arkadaş olduklarını söylüyor ama bu açıklama bana hiç de ikna edici gelmiyor.

Durmadan kavga ediyoruz. Onu kaybetmek istemiyorum ama bu duruma da bir anlam veremiyorum. Benim üzülmemi nasıl göze alıp onunla görüştüğünü anlayamıyorum.

Senin asıl sorunun, kendinden çok büyük bir beyle evlenmenin getirdiği problemler olmalı. Bu adam evlenmeden önce elbette birtakım beraberlikler yaşamıştır, ki bu çok doğal.

O kadının onca zaman sonra ortaya çıkıp sizi rahatsız etmesi ve eşinin de “arkadaşız” diyerek onunla görüşmesi ise tabii ki rahatsız edici.

Kadın belli ki eşinin peşini bırakmak istemiyor. Anlaşılan mutluluğunuzu kıskanıyor. Terk edilmeyi hazmedememiş.

Gurursuz ve saygısız bir kadın olduğu ortada.

Sana karşı terbiyesizce davranması da aranızı bozup evinizde hır gür çıkarmayı, huzursuzluk yaratmayı amaçladığını gösteriyor.

Sen bu oyuna gelme kızım. Eşine güven. Bu kadınla arkadaşlığını sürdürmesinin evliliğinizi yıpratacağını da ona açık açık söyle. Ama kavga etmeden, tatlı tatlı…

Ona inandığını, böyle bir beraberliği sürdürebileceğine ihtimal bile vermediğini, kadının küstah tavırlarına onun gibi bir erkeğin katlanamayacağını söyle.

Evliliğinizi düşünerek bu arkadaşlığa nokta koymasını iste.

Bence bu kadını kıskanman ya da önemsemen yanlış.

Çünkü eşin eğer isteseydi, seninle değil onunla evlenirdi. Bu yüzden onu problem etme.

Hatta gerekirse ev telefonunuzun numarasını değiştirip rahatsız edilmekten kurtulun. Ama önce eşini bu konuda ikna etmelisin…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git