Eski

Eski
26 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.832 kez okundu.

Ben bir üniversitede öğretim görevlisiyim. Altı ay önce bir mühendisle nişanlandım. Çok düzeyli ve iyi giden bir ilişki içindeyiz.

Tek rahatsızlığımız, nişanlımın eski eşi tarafından sürekli telefonla huzursuz edilmemiz.

Boşanma sebepleri, o hanımın nişanlımı bir başkasıyla aldatması.

Nişanlım insanca artık vazgeçmesini söylese de o kadın bu işten vazgeçmeyeceğini söyleyip, 17 yaşındaki çocuğunu bahane ederek tacize devam ediyor.

Hukuki bir durum olduğunun farkındayım. Ama ne yapabileceğimizi bilmiyorum. Haklarımız nedir, ne değildir, savcılığa mı şikayet etmeliyiz? Bana bir fikir verirseniz çok sevinirim.

Yanıt, sorunun içerisinde sevgili kızım. Yapılacak şey, savcılığa şikayet dilekçesi vermeniz. Ama sonucu ne olur söyleyeyim. Polis eski eşin ifadesini alır, savcı da muhtemelen takipsizlik kararı verir.

En iyisi zamana bırakıp kadının pes etmesini beklemek. Ama böyle tipler de çabuk vazgeçmez, bugüne kadar birçok örnekle karşılaştım.

Dayanılmaz hale gelirse, savcılık şikayetinden başka çare yok gibi gözüküyor. Hiç değilse savcıya ifade vermek zorunda kalması belki caydırıcı olabilir.

Bence bu durumu çok fazla önemsemeyin. Onun amacı zaten sizin huzurunuzu kaçırmak. Buna meydan vermemelisiniz. Belli ki nişanlının ağzı bu kadından yanmış. Onu bir de siz sıkıntıya sokmamalısınız.

Aramalarını yok sayın, telefonlarınızı değiştirin. Ancak bu gibi çözümler bulabilirsiniz. Eminim sizin direnciniz ve bütünleşmeniz karşısında vazgeçecektir.

Bu arada nişanlınız elbette ki çocuğunu görmeye devam etmeli…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git