Ev Dekorasyonu Konusundaki En Sakıncalı 5 Hata

Ev Dekorasyonu Konusundaki En Sakıncalı 5 Hata
4 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.655 kez okundu.

Kadınlar için ev dekorasyonu oldukça önemli ve dikkate değer bir konu olarak öne çıkar. Çünkü ev sakinlerinin güzel bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri, en güzel ve en hoş eşyalar eşliğinde tasarımı ilgi çekici ürünlere sahip olunması ciddi anlamda güzel ve estetik bulunur. Hele ki hanımların eşya seçimlerinde uyum, renk, doku gibi bazı unsurlara dikkat etmesi ile en iyi, en güzel sonuçlar da alınabilmektedir. Ancak her dekorasyon işleminde olduğu gibi ev dekorasyonu konusunda da bazı hatalar dikkat çeker. Eğer bu tür hatalara dikkat edilmezse sıkıntılı süreçler yaşanabilir ve evin güzel hali ortadan kalkabilir. Bu dekorasyon hatalarının en kritik olan 5 tanesini derleyip sizlere aktararak söz konusu yanlışların yapılamamasını arzu etmekteyiz. Peki, ama nedir bu en sakıncalı 5 hata?

Ev Dekorasyonu için En Sıkıntılı 5 Yanlış

Evin dekorasyon anlamında kötü bir karaktere sahip olması, içe sinmeyen bazı uygulama ve yerleştirme durumlarının görülmesi, evin içinde bulunmaktan alınan zevkin azalması gibi sonuçlar aşağıda belirtilen hatalardan dolayı kendilerini gösterirler. Bu yanlışların önüne geçilerek harika ev dekorasyonları ortaya konabilir. Şimdi bu hatalara bakıp gereken dersleri çıkarma zamanı…

  • Birbirinden farklı ve çok çeşitli renklerin aynı alanda bulunması, ev dekorasyonuna dair içine düşülebilecek önemli hatalar arasında yerini alır. Kataloglarda, dergilerde görülen ve çok beğenilen rengârenk ürünlerin birbirleri ile olan uyumsuzlukları ancak satın alma işleminin ardından ev yerleşimi sırasında meydana çıkacağı için artık her şey açısından çok geç olabilir. Bu nedenle de dergilerdeki, tanıtım afişlerindeki renk oyunlarına aldanmadan daha uyumlu renklerin evlerde tercih edilmesi gerekmektedir. Gözü yormayan, ev sakinlerinin beğenilerine uyumlu olan renklere sahip eşyalar kullanılabilir.
  • Eşya seçiminde sadece görsel güzelliği baz almak, tek kriter olarak estetik değerleri benimsemek başka bir yanlışı daha ortaya çıkaracaktır. Bu noktada eşyaların görüntü olarak etkileyici hallerine kapılıp rahatlık, konfor, kullanışlılık gibi özelliklerine dikkat etmemek ciddi sorunlar yaratacaktır. Hatta bu eşyaların kullanılmadığı zamanlar da erkenden gelecektir. İşte bu nedenle de pek çok ev için en güzel eşyaların seçimi sırasında yanlış kararlar vermemek için görselliğin yanı sıra konfora da dikkat etmek lazımdır.
  • Evin doğal ışık alması, eşyaların olduğu gibi ev sakinlerinin de doğal ışıkta yer alması çok önemlidir. Bu durum sağlık için olduğu kadar güzel bir görüntü ve hoş bir dekorasyon açısından da gereklidir. Bu anlamda pek çok detay ortaya çıkarken, doğal ışık altında görülen harika görüntü de hafızalarda yer alacaktır. Bundan dolayı da pencere önleri, balkon çıkışları gibi gün ışığının alınabildiği yerler karanlık oluşturacak derecede örtülmemelidir.
  • Duvarlara ayna asılması, resim tablolarının duvarlarda yer alması her ev için son derece önemlidir. Bu noktada içine düşülen önemli hatalar arasında yanlış yüksekliklere asılan bu tarz tablo ve aynaların yarattığı kötü görüntüler gelir. Çünkü koltuğa ya da masaya oturulduğu zaman ergonomik bir şekilde görülemeyen, görmek için vücudun zorlanılmasını gerektirerek asılan tablolar ve aynalar dekorasyonu bozmaktadır. Yani bu tür seçimlerde, ürün seçiminden çok yer seçimi hatalı olarak uygulanır.
  • Evin aydınlatılması konusu da dekorasyon anlamında dikkate değer bir unsuru oluşturur. Dergilerdeki ya da kataloglardaki o harika görüntüler türlü ışık seçimleri ile yapılırken, bu görüntüleri yakalamak için bir miktar uğraşmak ve farklı aydınlatma seçeneklerini değerlendirmek gerekecektir. Yalnızca tepeye asılan sarı bir genel ışık ile en kaliteli sonuçları almak zorlaşabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git