Evinizde Lale Yetiştirme Rehberi

Evinizde Lale Yetiştirme Rehberi
20 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.087 kez okundu.

Herkes evinde güzel bir bahçeye sahip olmak ister ancak bunu gerçekleştirmek, bunun hakkında konuşmaktan çok daha zordur. Çiçekler, açmak ve güzel görünmek için çok fazla bakım gerektirir ve bahçeler de küçük apartman daireleri için uygun değildirler. Ancak her türlü çevrede kolayca büyüyebilen muhteşem bir bitki bulunuyor.

Laleleri sever misiniz? Bizler, çok severiz. Bu harika renkli çiçekler evinize yeni bir soluk getirecek ve aynı zamanda bu bitkiler inanılmaz derecede kolayca büyütülebiliniyor. Sadece lale çiceği soğanlarından kullanarak, toprağa dahi ihtiyaç olmadan bu çiçekleri yetiştirebilirsiniz. Evinizde toprak kullanmadan lale büyütebilmek için rehberimizi okumaya devam edin.

Gerekli Olanlar

  • Şeffaf lale soğanları
  • Renkli mermerler
  • Su

Nasıl Yapılır?

İlk olarak iyi kaliteli lale soğanlarından satın almanız gerekiyor. Ne kadar büyük olurlarsa, o kadar iyi. Şimdi bunları su dolu bir vazoya yerleştirin. Soğanların kökleri tamamen suyun altında kalmalıdır. Şimdi, 6 haftalığına lale soğanlarını karanlık ve serin bir yerde bırakın ve sonrasında muhteşem lalelere sahip olun!

Bu çiçekler evinizde harika görünecek ve aynı zamanda evinizin harika kokmasını sağlayacaktır. Baharı beklemenize gerek yok, laleleri kış ayında dahi büyütebilirsiniz. Bir kez büyüdükten sonra, laleleri evinizde güneş alan bir yere yerleştirin ve keyifle izleyin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git