Evinizde Tekrar Tekrar Yetiştirebileceğiniz 9 Sebze

Evinizde Tekrar Tekrar Yetiştirebileceğiniz 9 Sebze
29 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.791 kez okundu.

Evinizde tekrar ve tekrar yetiştirebiliyorken niçin marketten sebze alıp, tüketesiniz ki?

İşte evinizde istediğiniz kadar yeniden yetiştirebileceğiniz ve evleri süsleyecek olan 9 sebze:

Çin Lahanası

Çin lahanası, kökünün sonu biraz su içinde olduğunda ve iyi ışık alan bir yere yerleştirildiğinde yetiştirilmesi oldukça kolay bir sebzedir. Birkaç hafta boyunca bekleyin ve toprakla birlikte saksıya ekmek için yeterli miktarda büyüyecektir.

Fesleğen

Az bir miktar fesleğeni bir bardak suyun içine yerleştirin. Doğrudan güneş ışığı alacak bir yere yerleştirdiğinizden emin olun. Gövdesinin uzamasına izin verin ve çok kısa bir süre sonunda saksıya ekilecek boya gelecektir.

Roman Marulu

Bitkinin köklerini birkaç santimlik suya koyun ve su seviyesinin sürekli olarak aynı miktarda kaldığından emin olun. Birkaç gün sonra bitkinin kökleri ve yaprakları çıkmaya başlayacaktır. Daha sonra saksıya alabilirsiniz.

Taze Soğan

Bitkinin kökünü küçük bir bardağa koyun ve içerisinde biraz su ekleyin ancak küçük miktarlarda su kullanın. Gün ışığına da doğrudan maruz bırakmayın, çok az güneş ışığı yetecektir.

Sarımsak

Sarımsak filizlerini içinde çok az su olan bir bardağa yerleştirin. Bu, sarımsağınızın birden fazla filiz vermesine neden olacaktır.

Havuç

Havucun baş kısmı suda kalacak şekilde havucu suya yerleştirin. Daha sonra bu kaseyi camınızın önüne koyun ve büyüyen havucunuzu izleyin.

Kereviz

Kerevizin en alt kısmını küçük bir tencereye veya bardağa koyun, içine biraz ılık su ekleyin ve güneş altında bırakın. Yapraklar büyümeye başladığında bitkiyi toprağı olan bir saksıya alabilirsiniz. Bu sayede ömür boyu yetiştirebileceğiniz bir kereviziniz olacaktır.

Kişniş

Eğer küçük bir bardak suyun içine yerleştirirseniz, kişniş gövdesi oldukça hızlı bir şekilde uzayacaktır ve köklerin yeterli boyuta ulaştığını düşündüğünüzde de içinde toprak olan bir saksıya alabilirsiniz. Bitkiye biraz zaman tanıyın ve çok kısa bir süre içerisinde büyük bir bitkiye dönüşsün.

Avokado

Avokado yetiştirmek için tek yapmanız gereken ortadaki tohumu ekmektir. İyi ışık alan bir yere içinde su olan bir kap yerleştirin ve tohumunda yarısı suda kalacak şekilde bu kaba yerleştirin. Bu süreç genellikle iki ay alıyor ancak buna değer! Gövde büyümeye başladıktan ve 6 santim uzunluğa eriştikten sonra yapraklar belirmeye başlayacaktır. Daha sonra bitkiyi saksıya alın ve toprağa ekin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git