Evinizdeki Küflerden Anında Kurtulmak için Bunu Uygulayın

Evinizdeki Küflerden Anında Kurtulmak için Bunu Uygulayın
19 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.006 kez okundu.

Bugün sizlerle paylaşacağımız yazımızda sadece iki malzeme ile hazırlanan oldukça basit bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntem tehlikeli küften ve çamaşır makinenizdeki istenmeyen kokulardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu ev yapımı karışımdaki ana malzeme çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağı, Aborjinler tarafından yüzlerce yıldır kullanılan bir esans yağdır.

Bu yağ Avustralya’ya özgü bir bitki olan Melaleuca Alternifolia adındaki bir ağaçtan elde edilmektedir. Bu bitki ile ilgili ilginç bir bilgi ise, bitkinin doğal olarak başka bir yerde büyümüyor olmasıdır. Aborjinler bu ağacın yapraklarını dövüp, ardından yara veya yanığın üzerine uyguladıktan sonra bir parça çamur ile ilgili bölgeye sabitlerlermiş.

Uzmanlara göre 1920’li yıllarda Avustralyalı araştırmacılar, çay ağacı yağının çok iyi bilinen bir mikrop öldürücü karbonik asitten 100 kat daha güçlü bir antiseptik olduğunu keşfetmişlerdir. Bu yağın sahip olduğu antiseptik özellikler hayal bile edilemez olup, oldukça güçlüdür. Yapılan yeni araştırmalara göre, çay ağacı yağı etkili bir şekilde boğaz sorunlarından öksürüğe, akan burundan astıma, tüberkülozdan bronşite kadar birçok solunum sorununu tedavi edebilir. Sahip olduğu bir dizi antibiyotik özelliği ise yanık, döküntü, kepek ve benzeri gibi birçok cilt sorununu tedavi edebilmektedir. Bu mucizevi yağ aynı zamanda küften kurtulmak için de kullanılmaktadır. Her türlü mikrobu ve küfü dezenfekte ettiği gibi, tamamen de öldürmektedir. Bu ev yapımı yöntem oldukça basit olup, hazırlaması da bir o kadar kolaydır.

İşte, bilmeniz gerekenler

Çay Ağacı Yağı ile Küften Nasıl Kurtulur?

Malzemeler

  • Çay ağacı yağı
  • Bez parçası

Nasıl Kullanılır?

2 çay kaşığı çay ağacı yağını iki bardak su ile karıştırın ve bunu püskürtebileceğiniz bir şişeye aktarın. Bu karışımı, küflü bölgelere püskürtün. Biraz bekledikten sonra elinizdeki bez parçası ile küfleri silin. Elde edeceğiniz sonuçlar sizi şoke edecektir!


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git