Evinizdeki Negatif Enerjiyi Uzaklaştırmak için 2 Yöntem

Evinizdeki Negatif Enerjiyi Uzaklaştırmak için 2 Yöntem
7 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 863 kez okundu.

Kendimizi en korunaklı hissettiğimiz ve yuvamız diye adlandırdığımız yer evimizdir. Ancak eviniz olumsuz enerjiler ile dolduğunda, bu durum duygularınızı ve sağlığınızı da etkilemeye başlar.

Bu enerji gözle görülmez ancak içsel duygu durumunuzu gözlemlediğiniz takdirde, bu enerjiyi kesinlikle hissedebildiğinizi fark edeceksinizdir.

Bu negatif enerji kendinize verdiğiniz değerde kayıba neden olur, özgüveninizi zedeler, hayallerinizi bastırır, hayal gücünüzü köreltir ve yeteneklerinizi ketler.

Negatif enerjinin aynı zamanda aile ilişkileriniz üzerinde de etkisi vardır. Aile üyeleri arasında tartışmalara neden olabilir. Bunun gibi durumları tecrübe etmek sizde endişeye ve strese neden olur. Olumsuz enerjiler her zaman olacaktır ancak bu noktada bu enerjiyi sınırlandırmanız gerekiyor ve bu sayede olumlu enerji daha baskın çıkar ve siz de daha mutlu olursunuz.

Olumsuz enerjiden kurtulmak birden fazla şekilde gerçekleştirilebilinir ve bu sayede hayatınızda kendinize daha çok vakit ayırabildiğiniz gibi bir dengeye de sahip olursunuz. Tabi bunların hepsi aile üyeleriniz için de geçerlidir.

İşte, hemen aşağıda evinizdeki olumsuz enerjiden kurtulmanızı sağlayacak iki yöntem bulunuyor:

  1. Temizlik

Derli toplu bir odaya girdiğinizde kendinizi iyi hissedersiniz ancak kirli ve dağınık bir odaya girdiğinizde ise tam tersini hissediyor olursunuz. Bunun sebebi darma dağınıklığın olumsuzluğu kendisine çekmesidir.

Her temizlik yaptığınızda olumsuz enerjiden de kurtulmuş olursunuz. Bu yüzden olumsuz enerjiyi evinizden veya ofisinizden uzaklaştırmak için düzenli olarak temizlik yapmanızı öneririz.

  • Banyo ve mutfak da dahil olmak üzere evinizdeki her bir odayı düzenli bir şekilde süpürün.
  • Her kapıyı, kapı tokmağını ve pencereyi temiz tutun.
  • Yatmadan önce tüm bulaşıkları yıkadığınızdan ve mutfağınızı temizlediğinizden emin olun.
  • Sahip olduğunuz şeyleri organize edin ve hep yerlerinde tutun.
  • Artık ihtiyacınız olmayan şeyleri atın.
  • Evinizde bulunan toksik şeylerden kurtulun.
  • Kirli çamaşırlarınızı her yere atmayın, çamaşır sepetine attığınızdan emin olun.
  1. Eşyaları Yeniden Düzenlemek

Olumsuz enerji, tutunacak bir şey arar ve bu yüzden ara sıra evinizi yeniden dekore etmek kötü bir fikir değildir. Eşyalarınızın konumlarını yeniden düzenleyerek kendinizi daha iyi hissedeceksinizdir.

Her ay, eşyalarınızı çok az hareket ettirin. Aynı zamanda kendiniz için alan yaratmaya ve rahat hissetmeye de önem verin.

Evinizde huzurlu bir ortam yakalayana kadar bunu yapmaya devam etmelisiniz. Sizi kötü hissettiren herhangi bir şeyi yeniden ayarlamanız gerekiyor. Dilerseniz yakınlarınızdan tavsiye de alabilirsiniz.

Kırılmış dekorları veya artık istemediğiniz şeyleri evinizde tutmak kötü bir fikirdir. Kırık olanları evinizden gönderin veya artık istemediğiniz şeyleri tanıdıklarınıza dağıtın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git