Evliliğinizi veya İlişkinizi Bitiren 8 Hata

Evliliğinizi veya İlişkinizi Bitiren 8 Hata
14 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 4.817 kez okundu.

Mutlu bir evlilik, uzun ve mutlu bir hayat için gereklidir, değil mi? Bu yüzden her iki tarafında karşı tarafı anlaması ve birbirine gerektiğinde sabır etmesi çok önemlidir. Çoğu ilişki uzmanı aşağıdaki 8 hatanın birçok ilişkinin mahvolmasından sorumlu olduğunu söylüyor.

  1. Kendiniz için Karşınızdakinin Değişmesini Beklemek

Beyler ve bayanlar, şundan emin olabilirsiniz, kimse kusursuz değildir. Ve siz, kendi istekleriniz doğrultusunda partnerinizin değişmesini beklediğinizde, ilişkideki sorunları yaratanın siz olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ve unutmayın, karşınızdaki insan aşkı için değişmeyi istese bile, bu, sizin hayal ettiğiniz gibi olmayacaktır. Bu gibi durumlarda başka sorunların da ilişkinizi olumsuz yönde etkilemesi olasıdır. Size bir tavsiye; çok kötü ve ciddi bir alışkanlığı olmadığı sürece partnerinizi her zaman olduğu gibi kabul edin.

  1. Tartışmalarda Her Zaman Galip Olmak

Partnerler genellikle haklı olduklarını kanıtlamak için çok sık kavga ederler. Ancak hakimiyet kurmaya çalışan ego kadar kötüsü yoktur. Bunun yerine kendi bakış açınızı anlatabilir ve daha sonra çözüm bulmaya çalışabilirsiniz.

  1. Üçüncü İnsanların Karışmasına İzin Vermek

Bunun, çiftlerin en sık yaptığı hatalardan biri olduğunu kolayca söyleyebiliriz. Ve evet, üçüncü şahsın aileden veya yakın arkadaşlardan olması da fark etmiyor. Bu insanlar sorunlarınızı daha da kötüleştirebilir.

  1. Partnerinizin Duygusal ve Fiziksel İhtiyaçlarını Görmezden Gelmek

Bunu anlamanız çok önemlidir: eğer partnerinizin ihtiyaçlarını görmezden gelirseniz, o da sizin ihtiyaçlarınızı görmezden gelecektir ve muhtemelen birbirinizi tatmin etmek için başka insanlara yöneleceksinizdir. Bu, ilişkinizi tamamen mahvedebilir.

  1. Farklılıklarınıza Saygı Duymamak

Her insanın farklı olduğunu anlamanız gerekiyor. Bu yüzden ilişkinizi sağlıklı tutabilmek için siz ve partneriniz arasındaki farklılıklar karşı saygılı olmanız önemlidir.

  1. Hatanızı Kabul Etmemek

Ne yazık ki, çoğu çift egosunu kontrol edemez ve hatalarını kabul etmek istemez. Ancak “özür dilerim” demek zor değildir. Hatalı olduğunuzda bunu kabul etmeyi ve özür dilemeyi bilmeniz gerekiyor. Ve eğer partneriniz gerçekten sizi seviyorsa, o da kendi hatalarını kabul etmeyi öğrenmelidir.

  1. İletişimsizlik

Sağlıklı bir ilişki için iletişim çok önemlidir. Eğer birbiriniz ile konuşmuyorsanız, seslizğe bürünürsünüz ve ilişkiniz giderek kötüye gider.

  1. Düşünmeden Hareket Etmek

Son olarak hiçbir şey için acele etmeyin ve her zaman kararları birlikte alın. Bu her iki tarafında hayatını etkileyecektir ve daha sonra pişman olacağınız anlık kararlar almaktan da kaçınmalısınız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git