Fark Yaratan Kadınların Önemli Özellikleri

Fark Yaratan Kadınların Önemli Özellikleri
28 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 857 kez okundu.

Pek çok kişinin hayatı boyunca mutlu, iletişim yönü güçlü ve farklı olmak istemesi kabul edilebilir ve son derece de normal bir durumdur. Bu anlamda da bazı detaylara dikkat etmek, bir takım davranışları geliştirmek, uygun ve doğru adımlarla hayata yön vermek gerekir. Hele ki farkını ortaya koyan, diğer insanlardan sıyrılan bir kişinin belli başlı noktalarda etkin ve kendini yetiştirmiş olması da önem taşır. İşte bu doğrultuda, aşağıda bahsedilen adımlar takip edilerek fark yaratan insan olmak mümkün hale gelir;

İletişim kaliteli olsun; Kiminle görüşürseniz görüşün, kiminle konuşursanız konuşuna seçtiğiniz kelimeler, tonlamalar, vurgular ve beden dili tam manası ile kullanılabilmelidir. Fark yaratan insanların önemli özellikleri arasında kaliteli iletişim de geldiği için bu yöne fazlası ile dikkat edilir.

– İnsanlara önemli olduklarını hissettirin; Eğer muhatap olduğunuz kişinin önemli olduğunu, değerli olduğunu hissettirirseniz karşınızdaki kişide etkiniz artacaktır. Sempatik ve saygıdeğer olarak görülmeye başlayacağınız için de sonraki adımlar kolay olacaktır.

– İltifat etmeyi unutmayın; Karşınızdaki kişinin mutlu olması ve sizden etkilenmesi önemlidir. Ancak bu şekilde farkınızı belli edebilirsiniz. Sıradan insanların birbirlerine güzel sözler söylemediği, birbirlerini önemsemediği günümüzde sizin atacağınız adımlar ile bu sıradanlığı kırmak ve fark yaratmak mümkün olacaktır. Bu nedenle de muhakkak iltifat etmek, karşıdaki kişiyi memnun etmek önemlidir.

– Teşvik etmek ve takdir etmek gereklidir; Tıpkı iltifat etmekte olduğu gibi takdir ve teşvik etmek de insanlar üzerinde değişik etkiler gösterir. Daha güçlü ve üstün bir imaj sağlamak adına söz konusu hamlelerde bulunmak elbette ki dikkate değerdir. Fark yaratan insanların etrafındaki kişileri teşvik etmeleri kritik bir detay olarak öne çıkar.

Kırıcı olmayın; Günlük hayatta bazen sinirle, bazen üzüntüyle bir takım sıkıntıların yaşanmasına sebebiyet verilebilir. Özellikle de kırıcı söz söyleyerek karşıdaki insan incitilebilir. Bundan kaçınmak için de kırıcı davranmak, kırıcı konuşmak mutlaka hayatın içinden çıkarılmalıdır. Böylelikle de daha samimi ve güzel ilişkiler ortaya konabilir.

– İlk izleniminizi güçlü verin; Ne demek bu? Şu demek; insanlar ilk izlenimlerden edindikleri fikirler ile karşılarındakileri değerlendirirler. Sonrasında ise diğer detaylar devreye girse bile ilk izlenim kadar etkili olmaz. Buradan hareketle de ilk tanışma anındaki aksiyonlar, davranışlar, kıyafet ve diğer detaylar muhakkak dikkatle seçilip uygulanmalıdır. Bu şekilde etkili bir izlenim bırakılır, fark yaratılır.

– Karşınızdakini olduğu gibi kabul edin; Karşınızdakini değiştirmeye çalışmadan, onu olduğu gibi kabul ederek son derece hoş bir atmosfer oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle de asla insanları farklı kalıplara sokmaya çalışmayın ve onları nasıl yaşıyorlar ve davranıyorlar ise o şekilde kabul edin. Bu sizi oldukça farklı yapacaktır.

– Dinleyin; Konuşmak için sıra beklemeyin, karşınızdakinin ne anlattığını dinleyin. Bu sizi iyi bir dinleyici yapmakla beraber, karşınızdakine değer veren ve onu dinleyen bir insan özelliğine sokar. Bu şekilde de etkiniz, farkınız daha belirgin olarak ortaya çıkar. İşte insanlar da bu tarz kişilere daha çok değer verirler ve onlardan daha kolay etkilenirler. Dinleyiciliğinizi konuşturarak farkınızı ortaya koymanız mümkündür.

– Özgüvenli davranın; Etkili ve fark yaratan insanların en belirgin özellikleri özgüvenleridir. Bu şekilde her daim kendine inanan, yetkinliklerini bilen bu kişilerin attıkları adımlarda da emin davranma olasılıkları artacağı için etkili ve farklı bir hava yaratırlar. Siz de kendinize güvenin ve sürekli gelişime de önem vererek niteliklerinizi özgüveninizle birlikte artırın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git