Gayrimüslim

Gayrimüslim
1 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.658 kez okundu.

Gayrimüslim bir gençle birlikteyim. Ancak ailem çok dindar ve bu ilişkiye kesinlikle karşı çıkacaklar.

Ben 21 yaşındayım ve çok mutsuzum. Çok şanssız olduğumu düşünüyorum. Gönlümü bir gayrimüslim gence kaptırdım.

Onu deliler gibi seviyorum, ama ona kavuşamayacağımı da çok iyi biliyorum.

Benim ailem dindardır. Annemle babam iki kez hacca gittiler. Benim bir Hıristiyan genciyle beraber olduğumu duysalar, beni öldürürler. Defalarca intihar etmeye kalkıştım ama onu bile başaramadım.

Bağrıma taş basıp sevdiğimden vazgeçmeye çalışıyorum ama olmuyor. Üstelik birkaç ay önce duygularıma yenik düşüp, onunla beraber oldum. Bu da yetmiyormuş gibi şimdi de ailem beni amcamın oğluyla evlendirmeye kalkıştı.

Kafese kapatılmış bir kuş gibi çırpınıp duruyorum.

Bütün dinlerin tek bir ilkesi vardır, insanların insan gibi yaşamaları, kardeşçe ve dostça bir arada kalabilmeleri, insanların birbirlerinin canına, malına, ırzına, namusuna göz dikmemesi… Ancak en mükemmel din olan dinimizde cana kıymak söz konusu olamaz. Tabii insanlar dinimizin pek çok yasağını (örneğin yalan söylemek, haram yemek gibi), nasıl çiğnemekten kaçınmıyorlarsa, ne yazık ki bu kuralı da görmezden gelebiliyor.

Çok acı ama insanın doğal yapısında öldürmek, savaşmak da var… Söylemek istediğim şu ki, annen ve baban hacca gitmişlerse, dini bütün kişilerse, senin bir yabancı gençle yakınlaşmanı hoş karşılamayabilirler ama sonuçta bunun için seni öldürmeyi düşünmemeliler. Kendi evlatlarının canına kıyamazlar.

Ancak amcanın oğluyla evlenmen için baskı yaparlarsa, sen de onlara bunun sakıncalarını anlatabilirsin.

Yakın akraba evliliklerinin zararlarını söylersin.

Hem ailenin seni öldürmesinden korkuyorsun hem de intihardan söz ediyorsun, sen de çelişki içindesin kızım… İntiharın ne kadar büyük bir günah olduğunu unutmamalısın. O genç adamla evlenmen mümkün olmayabilir belki de aileni bir şekilde razı edebilirsin.

Ama ne olursa olsun, mutlaka gönlünün seveceği mutlu olacağına inandığın biriyle, evlenmelisin.

Artık bu zamanda bu kadar aile baskısı altında yaşamana inan gönlüm razı olmuyor.

Kendi kararlarını kendin verebilmelisin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git