Geceleri Uyandığınız Saate Göre Farklı Bir Organınız Sinyal Veriyor

Geceleri Uyandığınız Saate Göre Farklı Bir Organınız Sinyal Veriyor
2 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 2.031 kez okundu.

Geleneksel Çin Tıbbı her insanın kendi iş sistemi ve saati olduğuna inanmaktadır. Bu sistemler ve saatler, beden fonksiyonlarını kontrol eder. Sonuç olarak hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınız önemlidir. Hepimizde bulunan bu beden saati farklı organ fonksiyonlarımızı yenilemek ve aktif etmek için bedenimizde dolaşan enerji dalgalarını anlamamıza yardımcı olur.

Aslında 24 saatlik süreçte bedenimiz farklı organlarımıza farklı enerjiler gönderir. Bu yüzden uzun bir süredir hep aynı saatte uyanıyorsanız, bu belirli bir enerjinizin engellendiği anlamına gelebilir. Bu, doğal dengenizin de bozulmuş olabileceğinin bir göstergesidir. Dahası enerji eksikliğinden dolayı organlarınız görevlerini yerine getiremeyebilir. Uyandığınız saat sayesinde hangi organa yeterli enerji ulaşmadığını öğrenebilirsiniz. İşte uyandığınız saate göre, hangi organınızda sorun olduğunu aşağıdan öğrenebilirsiniz.

21.00 – 23.00 – Üçlü Saati

Eğer genellikle bu saatlerde yatıyor ve uyuyamıyorsanız, bu genellikle stres, anksiyete ve korku ile ilişkilendirilir. Günün bu saatleri tiroit ve böbreküstü bezleriniz ile ilgilidir. Dahası eğer güçsüzlük de yaşıyorsanız, kan damarlarınızın ağır bir onarım altında olduğunu anlayabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için meditasyon veya yoga yapmanız gerekmektedir.

23.00 – 3.00 – Safra Kesesi ve Karaciğer Saati

Günün bu saatinde safra kesiniz aktiftir. Bu yüzden eğer sürekli olarak bu saatte uyanıyorsanız, karaciğerinizde henüz işlenmemiş bir atık vardır. Bu yüzden de tahrişe neden olmaktadır.

03.00 – 05.00 – Akciğer Saati

Günün bu saatinde akciğerinizdeki toksinler atılmaktadır. Ancak eğer herhangi bir engel olursa veya kendinizi mutsuz hissederseniz uyanma ihtimaliniz bir hayli olası olacaktır. Derin nefesler almaya çalışın ve beslenmenizde değişiklikler yapın.

05.00 – 07.00 Kalın Bağırsak Saati

Günün bu saatinde kalın bağırsağınız aktiftir ve sindirim sisteminizdeki toksinleri atmaktadır. Eğer bu saatlerde uyanıyorsanız bu bölgenizde bir sorun veya duygusal bir ketleme olabilir. Bu sorunu gidermek için bol miktarda su için.

07.00 – 09.00 – Mide Saati

Günün bu saati mideniz ile ilgilidir. Bu yüzden eğer bu saatlerde uyanıyorsanız ya mideniz hamlaşmıştır ya da açsınızdır. Bu sorunu gidermek için zencefil çayı tüketmeye başlayın.

09.00 – 11.00 – Pankreas ve Dalak Saati

Günün bu saati dalağınız ile ilgidir. Dalak, önemli bir sindirim organıdır. Bu yüzden eğer bu saatlerde uyanıyorsanız, dalak yetmezliğiniz olabilir veya kendinize olan öz saygınız ile sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git