Geceleri Uyanıyorsanız, İşte Uyandığınız Saate Göre Uyanma Nedeniniz

Geceleri Uyanıyorsanız, İşte Uyandığınız Saate Göre Uyanma Nedeniniz
23 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 3.500 kez okundu.

Hayat, bilim tarafından kabul edilmeyen ve anlaşılamayan bazı gizemlerle doludur. Bazı şeylerin herhangi bir bilimsel açıklaması yoktur ancak oldukça geçerlidirler. Bunlardan bir tanesi ise Geleneksel Çin Tıbbıdır. Bu uygulamalara göre, uyku belirli organlarımız ile doğrudan bağlantılıdır. Bu yüzden bir şekilde etkilendiklerinde, uykumuz da etkilenir. Örneğin Geleneksel Çin Tıbbı, eğer 21.00 ila 23.00 arasında uyanıyorsanız, bunun sebebinin stres olduğunu savunmaktadır.

21.00 – 23.00

Biraz önce bahsettiğimiz gibi bu saatlerde uyanmak büyük ihtimalle stres ile ilgilidir. Eğer sorununuz gerçekten buysa, yatmadan önce en az yarım saat rahatlamaya çalışın. Daha hızlı uykuya dalabilmek için meditasyon veya yoga ya da başka şeyleri çok düşünmeden rahatlamayı düşünebilirsiniz.

23.00 – 1.00

Eğer bu saatler arasında uyanıyorsanız, bunun sebebi yaşadığınız bir tür duygusal hayal kırıklığıdır. Geleneksel Çin Tıbbı, bu süre boyunca en aktif organın safra kesesi olduğunu belirtmektedir. Sorunu gidermek ve yeniden uykuya dalmak için kendinizi olduğunuz gibi kabul edin ve bazı mantraları uygulayın.

01.00 – 03.00

Gecenin bu saatinde uyanmak genellikle öfkeden ötürüdür. Geleneksel Çin Tıbbı, bunun karaciğerinizin fonksiyonlarını etkilediğini söylemektedir. Ve aynı zamanda fazla Yang enerjisinden de kaynaklanabileceğini bildirmektedir. Bu sorunu gidermek için ya meditasyon yapabilir ya da bir bardak su içebilirsiniz.

03.00 – 05.00

Sabah 3 ila 5 arasında uyanmanın sebebi doğaüstü güçlerin sizinle doğrudan iletişim kurmaya çalışmasıdır. Uzmanlar bunun büyük bir amaç uğruna gerçekleştiğini düşünür ve bu gibi ilişkiler genellikle mutsuz bir son ile biter. Eğer böyle bir durum varsa, daha fazla dua edin ve bazı nefes alma ve uyku egzersizleri öğrenin.

05.00 – 07.00

Sabah 5 ila 7 arasında uyanmak bir tür duygusal engelden ötürüdür. Bu noktada bedeninizdeki en aktif organ bağırsaklarınızdır. Sorunu gidermek için kaslarınızı gerebilir veya tuvalete gidebilirsiniz.

Görebileceğiniz gibi gecenin köründe uyanmak muhtemelen belirli bir organdaki belirli bir problem ile ilişkilidir. Eğer sorunu nasıl tespit edeceğinizi öğrenirseniz, buna göre hareket edebilir ve çözüme ulaşabilirsiniz. Eğer geceleri belirli saatlerde uyanıyorsanız, yukarıdaki çözümleri deneyin ve sizin için işe yarayıp, yaramadığını görün.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git