Göbek Deliği Şekliniz Muzdarip Olduğunuz Hastalıklar Hakkında Bilgi Veriyor Olabilir

Göbek Deliği Şekliniz Muzdarip Olduğunuz Hastalıklar Hakkında Bilgi Veriyor Olabilir
23 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 5.747 kez okundu.

Göbek deliği, tüm memelilerde bulunan karın bölgesindeki oyuk ve hafifçe yüksek alandır ve çok önemli olduğu düşünülmemektedir. Genellikle bu bölgenin temizliğini göz ardı eder ve üzerinde çok düşünmeyiz ancak göbek deliği, sağlımız hakkında bize birçok bilgi verebilir. Göbek deliği, göbek bağı kesildiğinde yerinde oluşan ve karın bölgesinde bulunan bir yara izidir.

İstenmeyen enfeksiyonları ve daha büyük sağlık sorunlarını engellemek için, göbek deliğinizin temizliği çok önemlidir. Birden fazla türde göbek deliği bulunmaktadır ve bunların her biri yatkın olduğunuz hastalıkları belirlemektedir. İşte bazı belirgin göbek deliği türleri şunlardır:

Çıkıntılı Göbek Deliği

Çıkıntılı bir göbek deliği, fıtık riskinizin yüksek olduğu anlamına gelmektedir, bu yüzden uzmanlar ağır şeyleri kaldırmaktan kaçınmanızı önermektedir.

Küçük Göbek Deliği

Küçük göbek deliğine sahip insanlar daha fazla C vitamini tüketmelidir çünkü soğuk algınığı ve bakteriyel enfeksiyonlara daha yatkındırlar.

Badem Şekilli Göbek Deliği

Bu türdeki göbek deliklerine sahip insanların baş ağrısı ve migrenin yanı sıra kırılgan kemiklere ve zayıf kaslara sahip olma eğilimi daha fazladır.

Yuvarlak Göbek Deliği

Bu türdeki göbek delikleri, kabızlık gibi sindirim sorunlarına yatkındır. Fazla kilolu ve obez insanlarda sıklıkla rastlanan bir türdür.

U Şekilli Göbek Deliği

U şekilli göbek deliği olan insanlar böbrek ve cilt hastalıklarına daha yatkındırlar. Bu tür göbek deliği ile doğan çocuklar bazı genetik sorunlar yaşayabilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git