Göğüs ve Boyundaki Kırışıkları Gideren Doğal Karışım

Göğüs ve Boyundaki Kırışıkları Gideren Doğal Karışım
10 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.617 kez okundu.

Boyun, yüz ve göğüs bölgesindeki kırışıklıklar, yaşlanma süreci ile ortaya çıkan yaygın bir sorundur. Zaman içerisinde cildimiz esnekliğini ve rengini kaybeder ve bunun sonucunda cildimizde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Kırışıklıklar, onları yok etmek için her şeyi yapmaya hazır olan tüm dünya çapında milyonlarca kadın için yaygın bir cilt sorunudur.

Ancak tehlikeli kimyasal ürünlere ve uygulamalara servet ödemek yerine, işe yarayacak bazı diğer doğal çözümleri denemeniz gerekiyor. Bu karışımlara ek olarak, cildinizin kurumasını ve elastikiyetini kaybetmesini engellemek için cildinizi sürekli olarak nemlendirmelisiniz. İşte, uygulamanız gereken bazı ipuçları: İlk olarak güneş ışınlarına maruz kaldığınız süreyi sınırlandırmanız gerekiyor.

Her ne kadar yararlı da olsa, güneşe çok maruz kalmak, boyun bölgesindeki hassas cildiniz için zararlıdır. Eğer güneşlenmeyi seviyorsanız, her zaman güneş kremi kullanmalı ve cildinizi sürekli olarak nemli tutmalısınız. Kırışıklık riskinizi daha da azaltmak için beslenmenizi de kontrol etmeniz gerekiyor. Su ihtiyacınızı karşılamak için gün içinde bolca suya ek olarak doğal meyve suları da tüketin. Meyve ve sebze ağırlıklı bir beslenme programı seçin ve kırmızı ve işlenmiş etin yanı sıra rafine şeker ve un yemekten de kaçının. Tüm bu gıdalar, bedeninizde birikecek toksinlerdir ve sağlığınıza etki edebilir.

Göğüs ve Boyundaki Kırışıklıklar için Maske

  1. Karışım

Bu karışım için biraz yoğurt, bir yemek kaşığı maya ve aynı miktarda buğday tohumuna ihtiyacınız var. Malzemeleri iyice karıştırın, ardından karışımı boynunuza uygulayın ve 15 dakika boyunca bekleyin. Sonunda ılık su ile durulayın ve en iyi sonuçlar için maskeyi haftada 3 sefer uygulayın. Bu karışım boyun bölgenizi canlandıracak ve kısa süre içerisinde kolajen üretiminizi arttıracaktır.

  1. Karışım

Olmuş muzların, cildinizi yenileme konusunda size yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Kolajen üretiminizi ve cildinizin elastikiyetini arttırabilir ve denemeniz için hem ucuz hem de etkili bir üründür. Sadece bir tane muzu ezin ve bir yemek kaşığı gül suyu ilave edin. Ek olarak dilerseniz bir kaşık uçucu yağ da ekleyebilirsiniz. Karışımı boynunuza uygulayın ve 20 dakika bekledikten sonra su ile durulayın. En iyi sonuçlar için maskeyi haftada 3 sefer kullanın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git