Göz altı morluklarını gidermenin yolları

Göz altı morluklarını gidermenin yolları
7 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.725 kez okundu.

Göz altı morluklarının oluşumunun birçok sebebi vardır. Gündelik hayatta yaşadığımız stres, uykusuzluk, yetersiz beslenme, yorgunluk gibi sorunlar gözlerin altında morluklara sebep olabilir. Bu morluklar oldukça kötü bir görünüm yaratır. Öyle ki çoğu zaman onları kapatmak için ciddi bir makyaj yapmak gerekebilir. Ancak evde bulunabilen ürünler kullanılarak morluklardan kurtulmak da mümkündür.

Göz altı morluklarından kurtulmanın en etkili yolu, sebeplerini ortadan kaldırmaktır. Örneğin bir uyku düzensizliği söz konusuysa, düzenli bir uykuyla göz altı morluklarının oluşması engellenebilir. Ancak stres gibi kolay kontrol edilemeyen bir durum mevcutsa, göz altı morluklarını giderecek çeşitli yöntemlere başvurulabilir. Bu yazıda gözaltı morluklarından kurtulmanın yolları anlatılmaktadır.

Göz Altı Morluklarının Oluşumu Nasıl Önlenir?

  • Söz konusu dezenformasyonun temel sebeplerinden biri düzensiz beslenmedir. Yeterli seviyede beslenerek göz altında morluk oluşumunu önleyebilirsiniz. Ayrıca yediğiniz besinler de önemlidir. Vitamin seviyesi düşük besinler tüketiyorsanız göz altlarında morluk görülmesi normaldir. Bu yüzden nitelikli ve düzenli bir beslenme programını uygulamanız gerekir.
  • Uyku düzeni de gözaltı morluklarının oluşumunda önemli bir etkendir. Az uyuyan ya da düzensiz bir uykuya sahip olan kişilerde morluk sorunu görünmektedir. Bununla mücadele etmenin en iyi yolu da düzenli bir şekilde uyumaktır. Günde 7-8 saat uyuyarak vücudunuzun tam anlamıyla dinlenmesini sağlayabilir ve göz altlarında oluşan morlukları tamamen önleyebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

  • Sallama çay poşetlerini atmayın ve saklayın. Kullandıktan sonra soğumaya bıraktığınız poşetleri gözlerinizin üzerinde 10-15 dakika kadar tuttuğunuzda göz altı morluklarının büyük ölçüde yok olduğunu fark etmeniz zor olmayacaktır. Bu işlemi her gün uygulayarak morluk oluşumunu önleyebilirsiniz.
  • Göz bölgesine aşırı makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Böyle yaparak morlukları ilk etapta kapatsanız da daha çok büyümelerine sebep olursunuz.
  • Çiğ patates ve salatalığı dilimleyerek göz kapaklarınızın üstüne yerleştirin. 10-15 dakika kadar bu şekilde beklettikten sonra gözlerinizde bir rahatlama hissedeceksiniz. Bu işlemi her gün uyguladığınızda göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.
  • Gözlerinize soğuk su torbası uygulamak da morluklardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git