Göz Altı Torbalarını 15 Dakikada Geçiren Yüz Maskesi

Göz Altı Torbalarını 15 Dakikada Geçiren Yüz Maskesi
17 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.909 kez okundu.

Gözlerinin altında oldukça büyük torbalar olan birçok insan var ve kapatıcılar bile çoğu zaman bunları kapatmak için yeterli olmamaktadır. Belki, siz de bu insanlardan birisinizdir.

Bazı kadınlar rutin olarak gözlerinin altındaki torbalar ile sorun yaşarken, bazıları sadece çok fazla içtiğinde veya uykusuz kaldığında bu gibi sorunlarla yüzleşir.

Muhtemelen her türlü kremi, kapatıcıyı veya fondöteni denemişsiniz ve çok para harcamışsınızdır ancak bunların hiç biri pek işe yaramadı değil mi?

Ne Yapabilirsiniz?

Sürekli olarak ortaya çıkan göz altı torbalarınız için bazı pahalı tedavileri deneyebilirsiniz ancak size hiçbir maliyeti olmayan ve çok daha fazla işe yarayabilecek iki yöntemi bugün sizlerle paylaşıyor olacağız.

  1. Beslenmenize Dikkat Edin

Sürekli olarak yaşamak görmek kaldığınız göz altı torbaları, demir eksikliğinden ötürü meydana gelir. Demir, oksijenin beden boyunca taşınmasına yardımcı olur ve eğer ek olarak bolca uyumanıza rağmen yorgunluk hissediyorsanız, bedeninizde oksijen azlığı da bulunabilir. Ispanak, brokoli ve kabak türleri gibi demir açısından zengin gıdalar tüketebilirsiniz.

Göz altı morlukları aynı zamanda antioksidan yokluğundan ötürü de meydana gelebilir. Antioksidanlar yaşlılık belirtileri ile savaşır ve genç görünmenize yardımcı olur. Antioksidanlar açısından zengin gıdalar arasında  kızılcık, yaban mersini, soğan, baklagiller, maydanoz, siyah ve yeşil çay bulunmaktadır.

  1. Doğal Çözümler Deneyin

Pahalı ve hiçbir sonuç vermeyen tıbbi uygulamalar yerine mutfağınızda kolaylıkla bulabileceğiniz ve sadece 3 malzeme ile hazırlanan bu ev yapımı maskeyi deneyin. İşte, tarif:

Ev Yapımı Güzellik Maskesi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı organik bal
  • 1 çay kaşığı taze salatalık suyu
  • 1 çay kaşığı yeni rendelenmiş patates

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Bir macun kıvamı elde etmek için tüm malzemeleri birbiriyle karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra maskeyi uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra soğuk su ile durulayın ve bir nemlendirici uygulayın. Bu tamamen doğal maske cildinize gerekli antioksidanları sağlayacaktır ve sadece birkaç kullanım sonrasında cildinizin parlak görünmesine neden olacaktır. Haftada üç sefer kullanın ve kısa süre içerisinde göz altı morluklarınızın kaybolduğunu görün. Eğer her hafta düzenli kullanırsanız, bir daha böyle bir sorun da yaşamayacaksınızdır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git