Gözlüğünüzün Üzerindeki Çizikleri Geçiren 3 Yöntem

Gözlüğünüzün Üzerindeki Çizikleri Geçiren 3 Yöntem
5 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 3.549 kez okundu.

Gözlük kullanan insanları en çok sinir eden şeyin ne olduğunu biliyor musunuz? Gözlüklerinin üzerindeki çizikler veya gözlüklerin üzerinde oluşan lekeler. Gözlük camları kolayca lekelenir ve çizilir ki, bu herhangi birini çıldırmaya yeterlidir. Bu yüzden gözlüklerinizi düzenli olarak temizlemeniz gerekiyor ancak en iyi yöntemin hangisi olduğunu biliyor musunuz? Su ile temizlemek oldukça zorlu ve zaman alıyorken, üzerinizdeki kıyafetler ile silmek de camlar üzerinde çizilmelere neden olabiliyor. Neyse ki, gözlüklerinizi yeni gibi gösterecek olan birkaç basit yöntemi sizinle paylaşıyor olacağız.

Karbonat

Macun kıvamı elde edene kadar biraz karbonat ile suyu karıştırın ve ardından gözlüklerinizin üzerine uyguladıktan sonra, nazikçe dairesel hareketler ile ovun. İşlemin sonunda soğuk su ile temizleyin ve tamamdır! Gözlükleriniz aynı yeniymiş gibi görünecek!

Diş Macunu

Sıradan diş macunları da gözlüklerinizdeki kiri ve çizikleri yok etmek için harikadır. Camların üzerine biraz uygulayın ve dairesel hareketler ile bir pamuk yardımıyla ovun. Ardından camlarınızı soğuk su altında iyice yıkayın.

Gözlük Camındaki Çizikler için En İyi Yöntem

Eğer gözlüklerinizdeki çiziklerden kurtulmanız gerekiyorsa, işte yapmanız gerekenler: camların her iki tarafını biraz diş macunu sıkın, ardından kağıt kavlu ile dairesel hareketlerle tüm cama yayın. Bu, camlarınızı parlatacaktır. Daha sonra soğuk su ile camları yıkayın ve kağıt havlu ile kurulayın.

Tüm bu yöntemleri deneyin ve kullandığınız cam türü için en iyi sonucu alıp, alamadığınızı görün. Hepsini denedikten sonra gözlüklerinizin için en iyi yöntemi kolaylıkla belirliyor olacaksınız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git