Günde 3 Yemek Kaşığı ile Kolesterol Seviyenizi Düşürün ve Kilo Verin

Günde 3 Yemek Kaşığı ile Kolesterol Seviyenizi Düşürün ve Kilo Verin
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.547 kez okundu.

Bir sürü şok diyet, hızlı kilo verme programları, zayıflama teknikleri denediniz ancak elde ettiğiniz sonuçlardan memnun kalmadınız mı? Kilo verme konusunda doğru olarak bildiğiniz şeyler üzerinde tekrar düşünme vaktiniz gelmiş demektir.

Güvenilir bir kilo verme sürecinde iki şeye odaklanmanız gerekiyor: besleyici bir beslenme programı ve kalori yakmak. Konu kalorileri yakmak olduğunda, karşılaştığınız zorlukları bilirsiniz. Egzersiz, yürüyüş veya yoga yapmanız gerekir. Ancak biz bugün sarımsak hakkında konuşuyor olacağız. Bu doğal antibiyotik, son zamanlarda kilo verme konusunda giderek daha popüler olmaya başlamıştır.

Muhtemelen hem sarımsağın hem de kırmızı şarabın şifalı özellikleri hakkında daha önceden bazı şeyler duymuşsunuzdur. Her ikisi de kalp sağlığınıza katkıda bulunmaları ve bağışıklık sisteminizi güçlendirirken, genel olarak fiziksel sağlığınızı iyileştirmeleri ile bilinmektedirler. Ancak bu iki malzeme birleştirildiğinde, bunların şifalı özellikleri daha da güçlenmektedir.

Bu sarımsaklı içecek kesinlikle kanınızı temizliyor olacak. Bu içecek bedeninizi kuvvetlendirecek, kanınızı temizleyecek, virüslere karşı savaşacak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

Bu oldukça faydalı olan sarımsaklı içecek aynı zamanda metabolizmanızı hızlandıracak olup, bedeninizdeki fazla yağları da bedeninizden atacaktır. Bunlara ek olarak, bedeninizdeki fazla tuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak ve genel sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir. Daha da önemlisi, bu içeceği hazırlamak oldukça kolay.

Sarımsaklı İçecek Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

  • 12 diş soyulmuş sarımsak
  • Yarım litre kırmızı şarap

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Sarımsak dişlerini ikiye bölün ve bir kavanoza yerleştirin, ardından kırmızı şarabı ekleyin. Kavanozun ağzını sıkıca kapatın ve güneş ışığı alan bir yere yerleştirip, yaklaşık 2 hafta boyunca bekleyin ancak her gün karışımı çalkalamayı unutmayın. İkinci haftanın sonunda şarabı süzün ve koyu camlı bir şişede muhafaza edin. Bir ay boyunca bu karışımdan günde üç sefer olacak şekilde bir yemek kaşığı kadar tüketin ve uygulamayı 6 ay sonra tekrarlayın.

Sarımsağın tehlikeli iltihaplı hastalıklardaki patojenleri öldürdüğüne inanılmaktadır ve aynı zamanda insan bedeninin patojenlere karşı olan direncini de arttırır.

Bu sarımsak kürünün faydaları arasında kalp ve damar hastalıklarını önlemesi ve kötü kolesterolü bedenden atması da bulunuyor.

Dahası, sarımsak yüksek tansiyon açısından faydalıdır, kan damarlarını genişletir, kan basıncını düşürmeye yardımcı olur.

Kırmızı şarabın içindeki alkol özü ise yukarıda bahsedilen faydalara katkıda bulunmaktadır. Bu yüzden, bedeninizi sağlıklı ve en iyi durumda tutmak için bu kombinasyonu tüketmeniz önerilmektedir. Eğer alkol kullanmak istemezseniz, eczaneden alacağınız ispirto ruhu ile de bu karışımı hazırlayabilirsiniz.  

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz, arkadaşlarınız ve aileniz ile paylaşmayı unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git