Günde Bu Karışımdan 3 Kaşık Yemek Saçlarınızı Hızlıca Uzatacak

Günde Bu Karışımdan 3 Kaşık Yemek Saçlarınızı Hızlıca Uzatacak
17 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 823 kez okundu.

Saç dökülmesi yaşayan insanlar bu sorun ile başa çıkmak için pahalı ve zararlı ürün ve tedavileri tercih etmektedir.

Saç dökülmesi genellikle dünyada birçok insanı etkileyen bir sorundur ve genellikle yaş ve kalıtım ile ilgilidir. Dahası, saç dökülmesi demir eksikliği, biyotin eksikliği, sifilis, cilt hastalıkları, bağışıklık sistemi hastalıkları, kemoterapi ve diğer radyasyon içeren tedavilerden ötürü ve aynı zamanda hormonal dengesizliklerden ötürü kaynaklanabilir.

Peki saç dökülmesini tek ve doğal bir karışım kullanarak tedavi edebilseydiniz? Evet, bu mümkün çünkü aşağıda sizlerle paylaşacağımız karışım saç dökülmesini durduracak, saçlarınızın uzamasını teşvik edecek ve görme kabiliyetinizi arttıracaktır. Bu doğal çözümün sağlayacağı sonuçlar ve gücü hakkında büyüleneceksiniz.

Malzemeler

  • 200 ml keten tohumu yağı
  • 4 limon
  • 1 kilo bal
  • 3 diş sarımsak

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

İlk olarak sarımsakları soyun ve blender içinde limonlar ile birlikte homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Daha sonra keten tohumu yağını ve aynı zamanda balı ekleyin ve karışımı karıştırmaya devam edin. Karışım hazır olduğunda, bir kavanoza alın ve buzdolabında muhafaza edin. Her öğünden yaklaşık 30 dakika önce bu karışımdan bir yemek kaşığı kadar tüketin. Bu, her öğünden önce günde toplamda 3 sefer olacak şekilde tüketmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Kaşık olarak, tahta bir kaşık kullanmayı unutmayın.

Keten Tohumu Yağının Faydaları

Keten tohumu yağı doğal bir omega 3 yağı kaynağıdır ve bu, saç köklerinizi besleyecek ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Dahası, bu yağ saç kaybına ve kepeğe neden olan iltihaplanmaları ve aynı zamanda diğer bazı saç ve saç derisi hastalıklarını da önler. Öte yandan, içinde linoleik asit içermektedir. Linoleik asit açısından eksik olan bedenlerde retina zararlarının çok daha zor tedavi edildiği ve görme kabiliyetinin kaybolduğu gözlemlenmiştir.

Sarımsağın Faydaları

Sarımsak, saç kaybı için oldukça faydalıdır. Sarımsak harici olarak kullanıldığında saç uzamasını teşvik eder ve aynı zamanda kel kısımlarda saçın çıkmasını sağlar. Aynı zamanda selenyum ve sülfür içerir, bu mineraller saçlarınızı güçlendirdiği gibi saç yapınıza da katkıda bulunur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git